Filmanalizi.NET

Film Analizinin Vazgeçilmez Merkezi!

SAVAŞ FİLMİ’SEKİZ YÜZ’DEN YENİ FRAGMAN ! (2020)

Çin yapımı Sekiz Yüz filmi, çok yakında izleyici karşısında olacak.

Christopher Nolan imzalı Tenet gişesini sollayıp önüne geçen Çin yapımı savaş filmi ‘Sekiz Yüz’den fragman resmi olarak paylaşıldı. The Guardian gibi çok önemli mecralardan iyi notlar alan Sekiz Yüz’ün fragmanında kendimizi çok büyük beklentiye sokup prodüksiyonlarla hazırlanmış dev bir savaşın içerisinde adeta savaşırken bulabiliriz. 1937 yıllarında geçen film Şangay’da Çin ve Japon askerlerinin mücadelesini başarılı bir şekilde anlatıyor.

5000’den fazla cast ve oyuncunun rol adığı bu dev prodüksiyonlu savaş filmi The Eight Hundred’ın konusunu ise şöyle anlatalım: 1937 yılında Çin – Japon savaşı olan Marco Polo olayında tam sekiz yüz Çinli asker, tamamen Japon ordusuyla çevirili Şangay savaş alanının ortasında bir depo savaşın tam ortasında mahsur kalır. Acımasız kuşatma altında olan askerler, hayatta kalmak için 4 gün 4 gece gibi uzun süre boyunca Japon kuvvetlerinin baskısına karşı direnir. Bai Bai’nin senaryosunda ise Hu Guan’a Rui Ge, Huang Dongbin, Kun Hu eşlik ediyor. Filmin başrolleri Zhi-zhong Huang, Zhang Junyi, Hao Ou gibi isimler paylaşılıyor.

Söylenenlere göre Sekiz Yüz, Tenet’in vizyona girdiği ilk üç günde elde ettiği gişe hasılatından daha yüksek bir hasılata kavuştu. Film, ilk hafta sonunda 69 milyon dolar elde etti. Vizyona 21 Ağustos tarihinde girmişti ve o günden beri 365 milyon dolar hasılata imzasını attı. X-Men Days Of Future Past, The Great Gatcby, Harry Potter And The Goblet On Fire gibi yapımların efekt ekibinin görev aldığı Sekiz Yüz’ün yönetmenliğini Çin Sineması için önemli yapımlara imza atan Hu Guan üstleniyor.

Sekiz Yüz, 25 Eylül’de ülkemizdeki izleyicilerinin karşısına çıkacak.

FRAGMAN

 

escort


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir