Sessiz Kahraman (2018) – Netflix Filmi

Sessiz Kahraman – Mute filmi günümüzden kırk yıl sonra Berlin’de, göçmenlerin yaşadığı bir şehir olan Kazablanka’da geçiyor. Sessiz bir barmen olan Leo Beiler’in (Skarsgard) burada yaşamak için sadece ce sadece bir nedeni vardır: Kayıp birisini aramak. Ancak Leo’nun arayışı derinleştikçe onu şehrin göbeğine doğru, garip Amerikalı cerrahlara (Rudd liderliğindeki) götürüyor. Leo onların yardım edip edemeyeceklerini veya en çok kimden korkması gerektiğini anlayacak durumda değildir.

İzleyici Görüşleri

İlk puanlandırmaları görünce, kendimi hayal kırıklığı için hazırladım. Ancak görünen o ki, film harikaydı. Kolayca 7 ila 7.5 alabilir ve belki benim için bir 8/10. Teknik olarak ortalamanın üzerinde, 3/10 çok saçma.

Bu filmin gerilimden çok dram olduğunu söylemeliyim. Ancak, bazı noktalarda kalp atışlarımı hızlandırdı. Karakterler arasında bir dizi karmaşık ilişki ve duygu ağı sergileniyor. Çok eğlenceli çünkü sonunda kötü adamın kim olduğunu söylemek zor. Bunu drama ve yavaş tempolu sanat filmlerini takdir eden birisi olarak söylüyorum. Ancak bu şu anlamlara gelmez: 1) Bu gişe rekorları kıran bir gerilim filmi 2) Felsefi soruları zorlayan sert bir bilim-kurgu… Aksine, kahramanın Leo’nun zıt karakterini vurgulamak için bilim-kurgu arka planını etkili bir şekilde kullanan bir drama / trajedi yapımı. (lojohn-77131)

Bu filmi yapımcısının Ay’ın yapımcısıyla aynı adam olduğuna inanamıyorum. Senaryonun ilkel bir yapay zeka tarafından yazılıp yazılmadığını gerçekten merak ediyorum. Çünkü diyaloglar film senaryolarının bir arka kataloğundan alınmış ses kalıntıları gibi geliyor. Ayrıca, sinematografide ne yanlış gitti? Pozlama değerleri her yerde olduğu gibi, çevre karakterlerin aydınlatmasıyla dikkat çekmek için yarışıyor ve çekimler zayıf çerçeveliler. Bu Ay’ı çeken adamın işi nasıl olabilir? (dantehr)

Orijinal adı: Mute

Tür: Gizem, bilim-kurgu, gerilim

Süre: 2 saat 06 dakika

IMDB puanı: 5,4

Ülke: İngiltere, Almanya

Yayın tarihi: 2018

Yönetmen: Duncan Jones

Yazarlar: Michael Robert Johnson, Duncan Jones

Oyuncular: Alexander Skarsgård, Paul Rudd, Justin Theroux, Levi Eisenblätter, Rosie Shaw

1 Yorum Yapıldı. “Sessiz Kahraman (2018) – Netflix Filmi

  1. bu film kadar saçma bu film kadar basit similasyon çevreye bilgisayar efekti verip aynı mekanda orijinal mekanı göstermek..sonuçta netfilix filmi salla gitsin. benim puanım 2 oda biraz bilgisayar katkısı olduğu için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir