Bleach: Burîchu – Sağlam Bir Anime Uyarlaması

Bleach: Burîchu çok başarılı bir uyarlama yapımı. Japon bir gencin doğaüstü bir yeteneği vardır: O hayaletleri görebiliyor. Bu genç bir gün sevimli bir kızın şeytani bir canavarla savaştığını görür. Dah sonra bu kızın bir lise sınıfında sıradan insanlar gibi eğitim aldığını fark eder. Bu arada da annesinin ölümü ile bu canavarlar arasında bir bağlantı olduğunu keşfeder.

İzleyici Görüşleri

  • Evet, sevmediğim şeyler vardı ve onları içime sindiremedim ama bu filmi izlemek gerçekten eğlenceliydi. Karışık duygularım var ama kesinlikle çoğundan daha iyi bir anime.  Manganın canlı aksiyon uyarlaması. Ayrıca, mangayı filme aktarırken anime hikayesindeki belirli mutlak şeylere saygı duymaları gerektiğini sadece birkaç şeyi de değiştirmeleri gerektiğini düşünüyorum ve Bleach’in bu canlı aksiyon uyarlamasının yaptığı şey tam olarak bu. (Valhala90)
  • Animasyon filmlerinin çöp olduğunu hepimiz biliyoruz. Dragon Balls, Full Metal Simyacı, Attach on Titan vb. Ama bu iyi. Japonların film ve anime arasındaki o gri alanı bulmaya başladığını düşünüyorum. Bu filme yaklaşık 7 yıldız verirdim, ama 8 verdim çünkü biliyorum ki sadece seçici olmak için sadece bir yıldız verecek insanlar var. (chintok91)
  • Bu çok iyiydi. Bleach’e aşık oldum. Netflix’in Bleach’ı Death Note’da olduğu gibi dağıtacağını düşünüyordum, ama hayır! Kelimenin tam anlamıyla mükemmeldi. Warner Bros tüm karakterlerle inanılmaz bir iş çıkardı ve hikayenin animeye / mangaya uyumlu kalmasını sağladılar. Lütfen lütfen lütfen bunun bir devamı yapın. Gerçekten Soul Society kemerini görmek istemiyorum. Gerekirse bir seri haline getirin. 45 dakikadan bir saatlik bölümlere kadar muhteşem bir dizi olurdu. Her iki şekilde de yaptıklarımdan gerçekten çok etkilendim ve umarım devam filmi yaparlar. (deathcomingtoaschoolnearyou)
  • Karakterler harika görünüyor ve hareketleri çok iyi. Müzik güzeldi. Olay serisi gayet iyi. Aksiyon olağanüstü. Şimdiye kadar izlediğim en iyi canlı aksiyon filmi. (moelaphako)
  • Anime ve manga hayranı olarak, hikayeyi bir film uzunluğuna ve karakterlerin arasındaki etkileşime nasıl yoğunlaştıracaklarından endişeliydim. Karakterlerin veya hikayenin özünü kaybetmeden doğru miktarda yaratıcı özgürlüğü almışlar. Aslında, film bazı yönlerden harika bir şekilde daha derinlere gidiyor. Genel olarak, bu film hikayeyi hayata başarıyla döndürdü ve daha fazlasını yaptı. (mayaek)

Orijinal adı: Bleach: Burîchu

Tür: Aksiyon, macera, fantastik

Süre: 1 saat 48 dakika

IMDB puanı: 6,4

Ülke: Japonya

Yayın tarihi: 2018

Yönetmen: Shinsuke Sato

Oyuncular: Sôta Fukushi, Hana Sugisaki, Ryô Yoshizawa, Erina Mano, Yû Koyanagi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.