Eternal Beauty

Birbirinden başarılı oyuncular olan David Thewlis ve Sally Hawkins’i bir araya getiren Eternal Beauty’den fragman paylaşıldı. Dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Londra Film Festivali’nde yapan ve beğenileri toplayan romantik filmin fragmanında karakterlerin kendi deyişleriyle hayatta mutlu anlar olmadığını, yalnızca aşırı depresif olunmayan zamanlar olduğunu görüyoruz.

Filmin konusu ise şöyle: Jane, akıl hastalığı ile mücadele eden bir kadındır. Büyük bir kriz geçiren Jane, gerçek ve hayal olanı birbirine karıştırır. Tam da bu sıkıntılı süreçte onunla ortak bir özelliği paylaşan Mike adında bir adamla tanışır. Gözden düşmüş bir müzisyen ve kayıp bir ruh olan Mike ile romantik bir ilişkiye başladığında Jane’in hayatı bambaşka bir hal alır.

Submarine, The Fundamentals of Caring gibi yapımlarla tanıdığımız oyuncu Craig Roberts, Eternal Beauty ile yönetmenliğe ikinci adımını atmış oldu. Roberts daha önce de Just Jim filmini çekmişti. Samuel Goldwyn Films aracılığıyla hayata geçirilen Eternal Beauty, izleyicileriyle VOD olarak buluşabilecek. Filmin oyuncu kadrosunda Oscarlı film The Shape of Water, Happy Go Lucky, Blue Jasmine, Paddington gibi yapımlarla tanıdığımız Sally Hawkins; Naked, Harry Potter serisi, Wonder Woman, Omen 666 gibi yapımlarla karşımıza çıkan usta isimlerden David Thewlis; Doctor Who, Penny Dreadful’dan tanıdığımız Billie Piper; Morfydd Clark, Penelope Wilton, Robert Pugh, Alice Lowe gibi isimler bulunuyor.

Craig Roberts’ın Eternal Beauty için Wes Anderson, Paul Thomas Anderson, Michel Gondry, Ingmar Bergman ve Charlie Kaufman gibi eserleriyle sinema dünyasında izler bırakan yönetmenlerden ilham aldığı görülüyor. Roberts verdiği bir röportajda filmi hakkında şu sözleri sarf ediyor: “Akıl sağlığıyla mücadele edilen ya da akıl hastalığı konusunu işleyen filmlerde genellikle kahramanlar hep kurban oluyor. Dengeleri bozuk ya da ele geçirilmiş oluyorlar ve bu bir korku filmi oluveriyor. Bunu dönüştürmek istedim. Psikolojik elementleri alıp bunun belki de bir zayıflık olmadığını, süper güç olduğunu göstermek istedim.”

Eternal Beauty, 2 Ekim tarihinde VOD olarak sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.