Forrest Gump Konusu Oyuncuları ve Fragman

Forrest Gump bir çok insan tarafından efsane statüsüne taşınmış tabiri caiz ise insanların kalbinde yer edinmiş bir film.

Film mükemmel bir biyografi örneği. Kurgusal bir karakterde olsa Forrest karakterininin tüm hayatını bir filme sığdırmayı başarmış.

Forrest Gump Konusu

Amerikada hali hazırda çok kez ele alınan savaş gazilerinin savaş sonrası psikolojilerinin daha önce ele alınmamış bir tarzda işledi. Toplumun konumlamakta güçlük çektiği kişilerle arasına nasıl mesafa koyabildiği, onları nasılda kolayca öteleştirdiğine deyindi. Olay sadece değinmesi değil Film, bu konuları o kadar iyi ele almış ki izleyiciye büyük bir empati hissi ile bu duyguları yansıtarak izleyicide buruk bir tat bırakmayı başarmış. Filmi efsane yapan bir diğer özellik ise Forrest Gump karakterinin başına gelen rastgele olaylar. Bir ara spor yıldızı oluyor, bir ara asker sonra bir pinpon yıldızı oluyor ardındanda bir milyoner.

Forrest Gump İnceleme

Tamamen bir efsane olan Forrest Gump siz ne kadar plan kurarsanız kurun hayatında sizin adınıza planlar kurduğunu göstermeye çalışıyor. Film bazı insanlar üzerinde o kadar etki etti ki, filmde yer alan bir karides şirketi filmin çıkmasından 2 yıl sonra aynı adla yani ‘Bubba Gump’ adıyla bir şirket kuruldu. Hatta bu şirket sadece karides avlamakla kalmıyor bir karides restoranıda açıyor. Ardından filmin hayranları bu restorana büyük bir ilgi gösteriyor olucak ki ardı ardına yeni şubeleri açılıyor. Şuan kurulan şirketin dünya genelinde 42 restoranı var ve bu restoranlar öğrendiğim kadarıyla hala çalışmakta. İşte bu durum filmi efsane yapar mı bilinmez ama özel yaptığı aşikar. Bu özel filmler, film sektörüne öncülük eder denilir. Forrest Gump bunu başarıyla yapanlardan. Görsel efektler filmin çıktığı tarihlerde yani 1994 yıllarında pek güzel kullanılmazdı. Ama Forrest Gump’ta bir çok sahnede görsel efekti kullanarak cast ekibinen büyük bir kar elde etti.

Forrest Gump Oyuncuları

  • Başrol Oyuncusu :  Tom Hanks (Efsane oyuncu Tom Hanks filme yüksek bir izlenebilirlik katmıştır)
  • Robin Wright Penn
  • Sally Field
  • Gary Sinise
  • Mykelti Williamson
  • Robert Zemeckis (Yönetmen)
  • Winston Groom ve Eric Roth (Senarist)

Forrest Gump Fragman

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.