Get In (Furie) – 2019

Fransa yapımı bu psikolojik gerilim filmde bir lise öğretmeni olan Paul ve ailesi tatilden döndükten sonra evlerini oldukça rahatsız edici gecekondular tarafından işgal edilmiş olarak bulurlar. Ancak bu sadece garipliklerin bir başlangıcı olacaktır. Evlerini tatile gitmeden önce oğullarının bebek bakıcısına ve onun kocasına emanet eden Paul ve işi kendi evlerinin kapısını kilitli buluyorlar ve bakıcılar evin kendilerine ait olduğunu söylemektedir.

İzleyici Görüşleri

  • Bu filmi yönetmenin de katıldığı Motelx – Lizbon uluslararası korku filmi Festivalinde izleme şansım oldu. Film devlet sistemine yönelik sosyal eleştiriler barındırıyor ve bazı durumlara farklı bir perspektiften bakmaya çalışıyor. Ayrıca ve esas olarak, yönetmen ırkçılık, tür, ayrımcılık ve “erkeklik” eksikliği gibi konularda ince göndermeler yapıyor.
  • Güzel bir gerilim filmi, ancak gerginliği beklendiği gibi arttırmaktan ziyade sosyal eleştirmene daha fazla odaklanmış gibi görünüyor. İyi aktörler var, güzel ilerliyor ama çok kötü bir son. (DarkLady2)
  • “Furie” bizi kışkırtıcı bir şekilde eğlendiriyor ve izleyiciyi uzun bir rahatsızlık hissine sokmayı başarıyor, ancak aynı zamanda ilerleme hızı, gerçekçilik ve ahlak ile ilgili bazı sorunları var. “Furie” sert ve kaba bir öykü anlatıyor – evlerini geri alma görevlerinde, Paul ve ailesi sürekli olarak birçok zorluğa maruz kalıyor – burası çok sayıda sosyal yorumun yapıldığı, basit adamın gerçek önemiyle ilgili temalar, toplum, ırkçılık, ayrımcılık, aile ve erkeklikle ilgili mesajlar. Filmn gerçek hayatın korkunç olabileceğini ve o durumda ne yapılacağının düşünülmesini sağlıyor. (TwistedContent)
  • Bu film, Locke, Hobbes ve diğerlerinin felsefesinden esinlenen en uygun mülkiyet ve hayatta kalma teorisini gerçek hayata sokmaya çalışıyor. Birisi mülkünüzü alırsa ve sizinkinin size ait olduğunu düzenleyen bir sistem olmazsa ne yaparsınız? Bu film günümüzde oynadığından, bir taraftan anayasamıza ne kadar bağımlı olduğumuzu gösterirken, diğer taraftan da acımasız doğanın nasıl olabileceğini gösteriyor. (leonweis)

Orijinal adı: Furie

Tür: Gerilim

Süre: 1 saat 37 dakika

IMDB puanı: 6,0

Ülke: Fransa, Belçika

Yayın tarihi: 2019

Yönetmen: Olivier Abbou

Oyuncular: Adama Niane, Stéphane Caillard, Paul Hamy, Eddy Leduc, Hubert Delattre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir