South Park Konusu Fragman ve Karakterleri

Kendisi ne peppe ne anime, kendisi hem Amerikanın oyunları hemde Nazi’lerin düşmanı. Ağzı bozuk karakterlerimizin hem eğlenceli hem absürt televizyon şovunu gelin beraber inceleyelim.

South Park Konusu

South Park 1997’den itibaren 18 yaşından büyükler için yayınlanan bir durum komedisidir. Yani kısaca elde ne varsa onu işliyorlar. Dizi Simpsonlar ve Arthur’un animasyon dizisinden sonra en uzun süredir yayınlanan bir çizgi dizidir. Dizinin yapımcıları Trey Parker ve Matt Stone’dur.

Dizi de 4 ana karakter olan Colarado eyaletinin South Park adlı küçük bir kasabasında yaşayan 8-10 yaşındaki çocukların başından geçenleri anlatmaktadır. Ancak bu masum görünen dizinin ardında oldukça karanlık bir mizah bulunuyor. Öyle ki her bölümün başında bu dizi izlenmemelidir gibi bir ibare sunuyor.

South Park Karakterleri

Eric Cartmen : 9 yaşında ve alman soylu açık kahverengi olan Eric, sinirli küfürbaz antipatik ırkçı olan başrolümüz çoğu izleyicinin en sevdiği karakterdir. İlginçtir ki çok iyi enstrüman çalar. İspanyolca, almanca ve fransızca konuşur. Bir keresinde ona kötülük yapan arkadaşının ailesini öldürüp ona yedirmiştir.

Kyle Broflovski : 9 yaşında ve yahudi olan ve kızıl kıvırcık saçlara sahip olan karakterimiz Cartmen ile birbirlerinden ölesiye nefret etmektedirler. Ike adında bir kardeşi vardır ve çizimi biraz gariptir. Aynı zamanda Ike kendi öğretmeniyle bile yatmıştır. Kolayca sinirlenebilen aynı zamanda saf olan Kyle yapımcı olan Matt’in çocukluğu baz alınarak oluşturulmuştur.

Stan Marsh : 10 yaşında katolik bir ailenin çocuğu olan Stan başroller ve hatta dizideki en normal kişidir. Amma ve lakin bu normalliğe aldanmamanızı öneririm. Gördüğü ve hoşlandığı bir kıza her gördüğünde suratına kusmak ne kadar normal ise Stan’de o kadar normaldir. Kyle ile dostukları baya sıkıdır ve hayvanseverdir.

South Park Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.