filmizle

Sucker Punch

Holywood’un en yaratıcı yönetmenlerinden (“Watchmen”, “300”) sahip Zack Snyder’ın elinden çıkan ‘Sucker Punch’, video klip estetiğindeki stilize görsel atmosferi ve genç oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor. Genç bir kızın hayatın acı gerçeklerinden kaçıp, müzik yoluyla özgürleşmesini destansı bir öyküyle perdeye yansıtan bu aksiyon-gerilim filmi, zaman ve mekanın birbirine girdiği macera dolu öyküsüyle zihinsel bir labirenti andırıyor.

Annesinin ölümüyle zorla bir akıl hastanesine kapatılan Babydoll burada hayata daha da tutunur. Cesur kız, burada özgürlüğü için savaşmaya başlar. Kaçmak için kendi gibi düşünen dört kız arkadaşını -Dobra Rocket (Jena Malone), Şehirli Blondie (Vanessa Hudgens), Şiddetle Sadık Amber (Jamie Chung) ve İsteksiz Sweet Pea (Abbie Cornish)- daha örgütleyen Babydoll, kendilerine baskı içinde tutup işkence eden yöneticilerin ellerinden kaçmaya çalışır.

Başta samuray kılıçları, ejderhalar, Naziler olmak üzere pek çok fantastik öğeyle süslenmiş maceralara giren kahramanlarımızı hayatta kalabilmek için neleri feda etmelerine karar vermek zorunda kalırlar. Sonunda özgürlüğün olduğu bu tehlikeli maceranın bedeli ise, ölümdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.