Babil Dizi – Konusu – Oyuncuları ve Karakter

Babil dizisi her hafta Cuma akşamları yayınlanıyor. Babil oyuncuları, dizinin bu akşam ekranlara gelecek 5. bölümü için merak ediliyor. Yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, hikaye ve senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı, Babil dizisi ile ilgili detaylar yazımızda.

Babil Dizi Konusu

Babil dizisinin başrolünde Halit Ergenç ve Ozan Güven yer alıyor. Babil’in konusu ise; “İdealist bir ekonomi profesörü olan İrfan’ın hayatı, haksız yere işten atılması ve 7 yaşındaki oğlu Deniz’in hastalanmasıyla alt üst olur. Kapılar birer birer yüzüne kapanırken karısı Eda’nın çocukluk arkadaşları Egemen’den yardım istemesiyle İrfan kendisini hayal bile edemeyeceği karanlık bir maceranın içinde bulur. Evlenmek üzereyken ayrıldığı büyük aşkı İlay’ın tehlikeli iş adamı Süleyman’ın sevgilisi olarak ortaya çıkmasıyla birlikte, İrfan bu macerada aşması gereken birçok sınavla karşı karşıya kalacaktır. Bu macera da karşısına çıkan idealist genç kız Ayşe onun kurtarıcısı olabilecek mi?” şeklinde özetlenebilir. İşte Babil oyuncuları ve karakterleri…

Babil Dizi Oyuncuları ve Karakterler

 

  •   HALİT ERGENÇ – İRFAN: Ekonomi profesörü, sevgi dolu bir baba. İdealist, zeki, duyarlı, vicdanlı, karizmatik ve mütevazi.
  • OZAN GÜVEN – EGEMEN : İrfan’ın en yakın dostu. Her devrin adamı, eğlenceli, kurnaz, şeytan tüylü, tek tabanca, fırsatçı. Hayatı hep sınırda, uçlarda.
  • ASLI ENVER – AYŞE : Süleyman’ın asistanı. Sempatik, dürüst, akıllı, duyarlı, merhametli, samimi.
  • BİRCE AKALAY – İLAY : Süleyman’ın sevgilisi, İrfan’ın eski aşkı. Çekici, sofistike, çok güzel, mesafeli.
  • NUR FETTAHOĞLU – EDA : İrfan’ın eşi. Tutkulu, entrikacı, pragmatik, iyi bir anne, iyi dost, tehlikeli düşman.
  • MESUT AKUSTA – SÜLEYMAN : Karanlık bir tarafı olan iş adamı, eski tefeci, aile babası. İlay’a deli gibi aşık. Eğitimsiz, hırslı, zeki, acımasız, cezalandırıcı, güçlü, saplantılı.

 

softexen.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.