Bir Ay Masalı(Netlflix) – Konusu – Fragman

Bir Ay Masalı Hakkında

Konusunu Çin mitalojisinden alan Over The Moon filmi Netflix Türkiye’de Bir Ay Masalı ismi ile 23 Ekim 2020 tarihinde yayınlanmaya başladı. Hem bir müzikal hem de animasyon filmi olan yapımda mitolojik karakterleri modern zamanda izleyecek ve günümüzde yaşayan bir Ay Tanrıçası’na tanık olacaksınız. Bu göz kamaştırıcı animasyon müzikali, antik Çin Ay Tanrıçası masalını Oz benzeri bir fantastik dünya ile yeniden işliyor.

Imdb puanı 6,8 olan ve Amerikan – Çin ortak yapımı bu yapımın yönetmenliği Tarzan ve Pocahontas animasyonlarının hikayesini kaleme alan Glen Keane ve John Kahrs birlikte üstlendi. Senaryosunda ise Jennifer Yee McDevitt ve Audrey Wells’in imzasını taşıyor.

Tamamen Asyalı bir oyuncu kadrosuna sahip olan yapım, senarist Audrey Wells’in son filmi oldu. Filmin prodüksiyon aşamasında bir taraftan kanserle savaşan Wells, 58 yaşında hayata gözlerini yumdu. Komedi, müzikal ve dramın bir karışımı olan bu animasyon filminin müzikleri Steven Price tarafından bestelendi

Bir Ay Masalı Konusu

Bir Ay Masalı, efsanevi Ay Tanrıçası’nın gerçek olduğunu babasına kanıtlamak isteyen genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Ay Tanrıçası’nın gerçekten var olduğuna inanan ve hem bunu kanıtlayıp hem de Ay Tanrıçası ile tanışmayı hayal eden genç kız, bunun için bir roket inşa ederek Ay’a doğru macera dolu bir yolculuğa çıkmayı planlar.

Bir Ay Masalı Fragman

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir