Deadly Class (Netflix) Konusu Yorumları ve Fragman

Deadly Class Konusu

“Burada dünyanın dört bir yanından gelen özentiler var. Nereli olduklarının bir önemi yok. Tüm çocuklar aynıdır. Hepsi pisliktir. Buradaki tek fark ne mi? Sırtınıza saplanan hançerler gerçektir.”

Marcus, birçoklarının sürünme olarak tabir edeceği şekilde yaşadığı hayatını kaçak olarak devam ettirmektedir. Geçmişinde yaşadıkları yüzünden, polis tarafından aranmaktadır. Bir gece tam yakalanacakken birilerinin yardımıyla paçayı kurtarır. Kurtarır kurtarmasına ama bu sefer de başına farklı bir iş açılır. Kendisini polisten kurtaranların kaçırdığı Marcus, grubun lideri tarafından hayatını tümüyle değiştirecek bir teklif alır. Kendisine Usta Lin denilen bu kişi, Marcus’un geçmişini kast ederek onun gibiler için özel bir okulu olduğunu söyler ve kendilerine katılmasını ister. Marcus bu teklifi kabul etmez fakat zaten çamura saplanmış hayatı gittikçe batmaya başlar. Öyle ki anne ve babasını talihsiz bir şekilde kaybettiği anı düşünerek intiharın eşiğine bile gelir. Ama Saya’nın yardımıyla hayatını sonlandırmaktan vazgeçer ve Lin’in okuluna gitmeyi kabul eder. King’s Dominion Atelier of the Deadly Arts yani Ölümcül Sanat Kralının Egemen Atölyesi isimli bu okul, dünyanın en kötü suç ailelerinin gelecek kuşaklarını gönderdiği seçkin bir özel akademidir. Yalnız okul müdürü Lin’in Marcus’taki potansiyeli ölçerken bilmediği önemli bir ayrıntı bulunmaktadır. Marcus’un geçmişi herkesin duyduğundan biraz farklıdır.

Deadly Class Sosyal Medya Yorumları

Deadly Class hakkında özellikle de ilk bölümle ilgili yorumların sayısı çok az. Bu az sayıdaki yorumların hiçbirinde olumsuz eleştiriye rastlamadım. Fakat dizinin esinlendiği çizgi romanı beğenen de anlatım yönünden eleştirip beğenmeyen de var. Çizgi romanını bilemem ama dizisi için buna kesinlikle katılmıyorum. Hatta daha önce bahsettiğim gibi bence dizinin anlatımı en güçlü özelliklerinden biri. Bunun dışında Russo kardeşlerin içinde olduğu bir projenin öneminden bahseden yorumlarla da karşılaştım.

Deadly Class Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir