Dorohedoro (2020) – Netflix’ten Sağlam Bir Anime

Dorohedoro, mangalardan uyarlanan ve Netflix orijinli olan sağlam animelerden bir tanesi. Dizide hafızasını kaybeden Caiman ve arkadaşı Nikaido’nun etrafında gelişen olayları seyrediyoruz. Caiman’a kimliği belirsiz bir büyücü tarafından büyü yapılmıştır ve kafası kertenkeleye dönüşmüştür. Caiman kendisini lanetleyen bu büyücüyü bulmakta ve ondan intikam almakta kararlıdır. Ancak büyücü kendisini saklamakta çok yeteneklidir. Bu arada büyücüleri avlayan kertenle adamın varlığı bir süre sonra büyücüleri telaşa düşürecektir. En, kertenkele adam ve arkadaşını avlaması için temizlikçileri görevlendirir. Delik; kasvetli bir şehirdir ve büyücüler bu şehrin sokaklarını büyülerini test etmek amacıyla kullanmaktadır.

İzleyici Görüşleri

  • Bu anime uyarlamasını beni ekrana çiviledi… arka plan sanatı harika görünüyor… Film müziği harika… Animasyon da harika… Manganın ürpertici tonunu korumayı başarmışlar. (jeetmia)
  • Aksiyon harika ve hikaye de benzersiz. Anime tarzı iyi animelerin üzerinder. Kesinlikle çok daha fazla dikkati hak ediyor. Tüm zamanların bir başyapıtı olabilir. (yogeshnandal-44248)
  • Sadece iki bölüm izledim ve çok keyif aldım. Hikaye ilk bakışta biraz karmaşık, ama bir süre sonra neler olduğunu anlamaya başlıyorsunuz. Atmosfer, Mobeus stil öğeleri ve Manhunt ve Hotline Miami (oyunlar) tarzı maskeli karakterlerle karışık, korkunç, distopik, kıyamet sonrası tür bir ayar. Çok fazla şiddet var. Anime inanılmaz. (hellohypnosky)

Orijinal adı: Dorohedoro

Tür: Animasyon, aksiyon, komedi

Bölüm sayısı: 12 (1. sezon)

Süre: 25 dakika (ortalama)

IMDB puanı: 8,2

Ülke: Japonya

Yayın tarihi: 2020- (devam ediyor)

Yapımcı: Patrick Graham

Seslendirmeler: Wataru Takagi, Reina Kondou, Ken’yû Horiuchi, Yoshimasa Hosoya, Yû Kobayashi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.