James Wan, Aquaman 2’nin Çok Daha Ciddi Olacağını Söylüyor

Aquaman 2’den yeni ayrıntılar geldi.

Aquaman 2, DC Evreni’nin büyük merakla beklenen filmleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz Cumartesi gecesi düzenlenen DC FanDome’un Aquaman paneli de etkinliğin ilgi gören kısımlarından biri oldu. James Wan, devam filmiyle ilgili ipuçları verdi. Yönetmenin söylediklerine göre Jason Momoa başrollü Aquaman 2, daha ciddi ve dengeli olacak.

The Conjuring serisiyle büyük başarı yakalamasının ardından Warner Bros’un radarına giren James Wan, Aquaman’in yönetmen koltuğuna oturmuş ve yoluna Aquaman 2 ile devam etme kararı almıştı. Yılın en önemli etkinliklerinden biri olan DC FanDome, Aquaman 2’den yeni detayların paylaşılması için de fırsat vermiş oldu. FanDome’da The Suicide Squad, Wonder Woman 1984, The Batman, Justice League gibi yapımlardan fragmanlar yayınlanırken Aquaman 2’den yayınlanamadı. Çünkü henüz çekimlere başlanamadı. Ama gerçekleştirilen panelde Wan şu sözleri sarf etti: “Devam filminin biraz daha ciddi ve bugün yaşadığımız dünyayla ilişkili olduğunu söyleyebilirim.” Patwick Wilson ise Aquaman 2 ile birlikte yeni dünyalar görmek istediğini ifade etti. Wan ise bunu doğrulayıp devam filminde birçok yepyeni mekana giriş yapacaklarını belirtti.

 

Aquaman filmi, en çok gişe hasılatı yapan DC filmlerinden biri olmuştu. 1.1 milyarlık kazancı ile birlikte sevilen süper kahraman yapımları arasına yerleşmişti. Bununla birlikte Aquaman’in dünyasına ait olan The Trench korku filmi ile HBO’da yayınlanacak olan animasyon dizisi King of Atlantis hayata geçirilecek olan projeler arasında yer alıyor.

 

Aquaman’in konusu ise şöyleydi: Arthur Curry kendiyle ilgili büyük bir gerçeği keşfetmiştir. Kendisi okyanuslar altında inşa edilen Atlantis krallığının tahtının varisidir. Ancak Aquaman’in sinsi yarı-kardeşi Orm, Atlantis tahtını istemektedir. Arthur Curry, nam-ı diğer Aquaman, kendisine kalan mirasa sahip çıkmalı ve halkının başına geçmelidir. Yoksa kendi hayatının yanı sıra sevdiği kişiler de büyük bir tehlikeyle yüz yüze gelmek zorunda kalacaktır. Bu yolculukta Arthur kendiyle yüzleşmenin yanı sıra, bir kral olmaya layık olup olmadığını da keşfetmek zorundadır. Aquaman 2’nin 2022 yılı içerisinde sinemalardaki yerini alması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir