Riverdale Konusu Nedir ve Oyuncuları Kimdir ?

2017 yılında yeni televizyon dizileri birer birer gelmeye devam ediyor. Bu dizilerden biri olan Riverdale, 26 Ocak 2017 tarihinde ilk bölümüyle ekranlardaki yerini aldı. The CW kanalı tarafından yayınlanan dizinin yönetmenlik koltuğunda Roberto Aguirre-Sacasa oturuyor. Kendisini Big Love, Glee, Looking, Supergirl gibi dizilerin yazar ve yönetmen kadrosunda görmüştük. Riverdale konusu bakımından ilginizi çekebilecek bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Archie Comics bünyesinde çizgi roman olarak yayınlanan Riverdale, The CW sayesinde televizyona uyarlandı. Archie Comics ilk olarak 1939 yılında MLJ Magazine adıyla piyasaya çıkmış, daha sonrasında 1946 yılında Archie Comics ismini almıştı. Zaten çizgi romana ismini veren Archie Andrews, Riverdale kentinde yaşayan bir karakter.

Riverdale Konusu

Riverdale kasabasına dışarıdan bakıldığında her şey yerli yerinde gözükmektedir. İnsanlarda hoş bir kasaba izlenimi bırakmaktadır, ancak kasabanın içinde gizemli ve tuhaf olaylar meydana gelmektedir. Lise öğrencisi Jason Blossom kasabadaki nehirde boğulur ve cesedi bulunamaz. Kasabada yaşanan bu gizemli olay kasaba halkını üzmüştür. Yeni okul yılı başlamak üzereyken Veronica Lodge, New York’tan Riverdale’e gelir. New York’ta annesinin ve eski kocasının karıştığı bir skandal yüzünden psikolojisi alt üst olmuştur. Veronica burada Archie Andrews ve Betty Cooper ile arkadaşlık kurar. Archie Andrews oldukça popüler bir futbol oyuncusudur. Müzikle ilgilenmektedir. Betty Cooper ise mütevazi tavırlarıyla dikkat çeken yardımsever biridir. Jughead Jones bu üçlünün son üyesidir.

Jason Blossom’ın ortadan kayboluşuna dair çıkan izleri takip eden grup, işin içinden çıkamayacakları olayların içine gireceklerdir.

Yönetmen: Roberto Aguirre-Sacasa
Dizi Türü: Dram, Gizem, Suç
Diğer Oyuncular: Marisol Nichols, Madelaine Petsch, Ashleigh Murray, Casey Cott
IMDB: 7.5 (İlk bölümünden sonra ortaya çıkan puandır. Artış ya da azalış gösterebilir.)

FRAGMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.