Sense8 Konusu Nedir? (Netflix) Dizi Oyuncuları Kimdir ?

Çağının yeni bilim kurgu dizisi Sense8, Tanıtım bölümüyle bir hayli ses getirmişti ve geçtiğimiz yıl bir sezonu izleyicilerin beğenisine sunuldu. Netflix yapımı bu dizi için sadece bilim kurgu demek doğru olmaz, içerisinde fantastik ve dramında bulunduğu Sense8 sağlam bir senarist kadrosuyla şimdiden geleceği parlak diziler arasında. Yapım ve senaryosunu Lilly Wachowski ve Lana Wachowski kardeşlerin üstlendiği dizinin kadrosunda J. Michael Straczynski de yer alıyor. Oyuncu kadrosunda Doona Bae, Max Riemelt, Brain J. Smith, Freema Agyeman, Tuppence Middleton, Aml Ameen, Naven Andrews ve Darly Hannah gibi isimlerin içinde bulunduğu dizi; ilgi çekici konusu, yayınlanan 12 bölümlük ilk sezonu ve 8.7 IMDB puanıyla şimdiden beğenilen yapımlar arasına girmeyi başardı.

Sense8 Konusu

Sense8, 8 farklı coğrafyada birbirinden farklı 8 kişinin akıl almaz bir şekilde birbirlerini hissetmesiyle başlayacak ve aynı zihinleri, bilgileri, yetenekleri paylaşmalarıyla ilginç bir hal alacak. San Francisco, Mexico City, Berlin, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi ve Chicago’da bulunan 8 kişi tek bir ruh haline bürünerek birbirlerinin yeteneklerini paylaşabildiklerini fark ettiklerinde kimileri bir araya gelmeye çalışırken kimileri ise birbirini öldürmeye çalışacaktır. Olaylar Riley ve Will’in zihinlerinde canlanan yerde buluşmalarıyla başlayacak ve herkesin bu gizemi çözmeye çalışması ile devam edecektir. Ziyaret adını verdikleri buluşma saatinde bir araya gelerek sohbet ediyorlar.

Sense8 Karakterleri – Oyuncuları:

Sun Bak – Doona Bae (Seoul)

Kala Dandekar – Tina Desai (Mumbai)

Capheus van Damme – Aml Ameen (Nairobi)

Lito Rodriguez – Miguel Ángel Silvestre (Mexico City)

Nomi Marks – Jamie Clayton (San Francisco)

Sense8 Teknik Detay:

Başlangıç: 5 Haziran 2015
Bitiş: Halen devam etmekte (İlk sezonu bitti)
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: Netflix
Oyuncular: Doona Bae, Aml Ameen, Jamie Clayton, Max Riemelt, Tina Desai, Miguel Silvestre, Tuppence Middleton, Freema Agyeman, Brian J. Smith.
IMDb: 8,4
Süre: 60 dakika

SENSE8 FRAGMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.