Sakkara’nın Sırları Hakkında – Konusu ve Fragman

Sakkara’nın Sırları Hakkında

28 Ekim 2020‘de Netflix Türkiye tarafından yayınlanmaya başlayan Bilim ve Doğa konu belgesel filmdir. Orjinal adı Secrets of the Saqqara Tomb olan belgesel’in yönetmenliğini James Tovell üstleniyor. 1 saat 53 dakika süresi bulunan yapım bilimsel anlamda da önemli bir yere sahip. Yapım, Tüm Dünya ile birlikte Türkiye‘de de yayınlanacak. Tarih ve arkeolojisever izleyicilerinin beğenisi alabilecek yapım, bilinmeyen yeni bilgileri de meraklısına aktaracak.

Sakkara’nın Sırları Konusu

Sakkara’nın Sırları, son elli yılın en büyük arkeolojik keşfinin sırlarını ortaya çıkarıyor. Arkeologlardan oluşan bir ekip, daha önce kimsenin keşfetmediği geçitleri, lahitleri ve mezarları kazar. Ekip elde ettiği bulgularla, Mısır’ın son 50 yıldaki en önemli buluşunun sırlarını gözler önüne seriyor. 4400 yıl boyunca insan eli değmemiş bir mezarı gün ışığına çıkaran Mısırlı arkeologlar, bu olağanüstü keşfin geçmişine ait gizemleri çözmeye çalışır.

On yıllardır en şaşırtıcı, heyecan verici ve önemli Eski Mısır keşiflerinden biri olarak müjdesi geldi. Ve keşifler daha yeni başladı. Bir Mısır’ın en dikkat çekici mezarlarının sırlarını bir araya getirirken, daha önce hiç keşfedilmemiş geçitleri, şaftları ve mezarları kazı yapan yerel arkeologlardan oluşan bir ekibe katılın. Mezar keşfi haberleri tüm dünyada yayıldı ve neredeyse elli yıldır en önemli keşif olarak lanse edildi. Mezarın durumu dikkat çekicidir – ancak asıl heyecan gelecek olanlarda yatmaktadır. Arkeologlar, başkâhinin ve ailesinin eşyalarını, mezar eşyalarını ve mumyalarını gün yüzüne çıkaracaklarını ve bu bilgilerle Eski Krallık tarihinin bu dönemine dair anlayışımızı değiştirmeyi umuyorlar.

Sakkara’nın Sırları Fragman

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.