Sevginin Gücü Konusu İnceleme ve Fragman

Sevginin Gücü Konusu

Bu filmiyle Khan, sadece küçük bir kızın değil, aynı zamanda inatçı Hindu ve Pakilerin de kahramanı olur.

Eğer bir hikaye ilham vermek gibi bir misyon üstleniyorsa Bajrangi Bhaijaan’ı dikkate alsın. Seyirciyi iyilikle temasa geçirebilmek için gereken tüm motive edici unsurlara sahiptir. Olumsuzluklardan kurtulmak ve her zaman pozitif olmak için size gerekenden fazlasını verir.

Film, bir Bollywood filminden beklediğimiz her şeye sahip: Salman Khan var, melodram var, şarkı ve dans var… Ve tüm bunları, tek kelime bile söylemeden sizi hem güldürecek hem de ağlatacak sevimli bir sürpriz ile yapar.

Pakistanlı küçük Heidi…

Beş yaşındaki Shahida doğuştan konuşma engellidir. Kızının konuşması için elinden geleni yapan annesi, Shahida’yı tedavi etmek için Pakistan’dan Hindistan’a gitmeye karar verir. Fakat çıktıkları bu yolculuk küçük kızın hayatını tamamen değiştirir.

Trenle çıktıkları yolculukta Shadida, tren durakta beklediği sırada camdan gördüğü kuzuların yanına gitmek için trenden iner. Fakat tren hareket etmek için düdüğü çaldığında duymadığı için treni kaçırır. Küçük kız bilmediği topraklarda yapayalnız kalmıştır. Tek başına sokaklarda dolaşan küçük kızın yolu, Bajrangi adında bir adamla kesişir.

Sevginin Gücü Yorum – İnceleme

Aamir Khan’ın dediği kadar varmış. Salman Khan’ın şu ana kadar çekilmiş en iyi ve belki de en anlamlı filmi. Doğuştan dilsiz olan küçük bir kız tedavi olabilmek için geldiği Hindistan’da tren raylarında kaybolur. Pakistanlı ve müslüman olan annesi kızını bulamadan sınır dışı edilir. Hindistan’da bir başına kalan küçük kızın ülkesine geri dönebilmesi için yaşadıklarını anlatmaktadır. Filmde Hindistan-Pakistan sorununa ve dolayısıyla hindu-müslüman çatışmasına da yer verilmiştir. Altyazısının çıkmasını dört gözle beklediğim filmlerdendi ve nitekimde çıkar çıkmaz izledim. Başından sonuna kadar pür dikkat izlettiren bir film ve ilk defa bir Salman Khan filminde bu kadar ağladım. Salman Khan’dan çok minik kızın performansını yüceltsek haksızlık etmiş olmayız. Hem çok sevimli hem rolünü müthiş oynadı. Filmin görselliğinin yanında müzikleri de harikaydı özellikle ”Selfie Le Le Re” şarkısına bayılacaksınız. Tereddüt etmeden izleyin.

Sevginin Gücü Fragman

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir