The Last Dance- Efsanelerin Dizisi

The Last Dance Netflix orijinli belgesel dizilerden birisi. Yapım 1990’lı yılların efsane takımı Chicago Bulls’un yine efsane oyuncu Michael Jordan liderliğindeki yükselişini gerçek görüntülerle anlatıyor. Dizi basketbol severlere unutulmaz anlar yaşatabilecek kadar iyi.

İzleyici Görüşleri

Michael’ı bir idol olarak izleyen bir basketbol sevgilisi olarak “Son Dans” adlı bu dizi sadece inanılmaz bir rüya. 90’lı yıllarda NBA basketboluna veya görüntülerine neredeyse hiç erişemeyen bir gençtim. Yani, ilk iki bölüm sadece şaşırtıcı. Oldukça yoğun, ilginç ve Michael Jordan’ın tüm zamanların en iyi NBA basketbol oyuncusu olduğunu ve aynı zamanda Chicago Bulls ile son dansının nasıl olduğunu anlamanın şaşırtıcı bir yolu bu dizi. (dr_bonone)

The Last Dance, anı yaşamanızı sağlayan nadir belgesellerden birisi.  Jordan döneminin bir hayranı olarak bu diziyi mükemmel buldum. (deringencoglu)

Günümüzde basketbol oyunu geliştiyse Jordan basketbolun KÜRESEL olarak popüler olmasının sebebidir. (josephdarwincelsoco)

Bu takımın canlı olarak oynamadığını görmemiş 18 yaşındaki bir çocuk olarak, bu dizinin bir bölümünü izledikten sonra Bulls’un tarihi ve özellikle Joradn’ın “Krallığı” için çok heyecanlandım. Şüphesiz bu seriye şans vermelisiniz. (nasarasgr-38124)

Michael Jordan’ı birkaç yıldır mahkemelerde gördük; ancak bu belgesel sizi her şeyin nasıl bittiğini bilmiyormuşsunuz gibi bir psikolojiye. Bu belgesel çok başarılı. İlk iki bölüme, Jordan’ın kariyerinin başlangıcı ile üniversite günleri arasında flashbacklerle başlıyor. Dizi ilerledikçe Rodman ve Phil Jackson’ın Chicago ile alakalı daha fazla tarihine ulaşıyoruz. (badgalfronci)

Harika bir dizi ve mükemmel bir zamanlama. Mevcut durumdan dolayı spor yapmamakla birlikte bu gösteri dünyadaki tüm sporseverler için çok ihtiyaç duyulan desteği sağlamıştır. 10/10 (ishgrewal83)

Bu belgesel bize hepimizin istediklerini veriyor. Boğaların hayatında bildiklerimizin ötesinde bir zirve. Ve birinin hakimiyeti ve büyüklüğünü gösteren mükemmel bir resim: Michael Jordan !! Bu dizi, bu adamın ve bu oyuncuların büyüklüğünün daha canlı bir resmini çizmeye yardımcı olacaktır. Daha fazlası için sabırsızlanıyorum! (mid6)

Orijinal adı: The Last Dance

Tür: Belgesel

Bölüm sayısı: 10

Süre: 1 saat (ortalama)

IMDB puanı: 9,5

Ülke: Amerika

Yayın tarihi: 2020 (devam ediyor)

Oyuncular: Phil Jackson, Michael Jordan, Steve Kerr, Scottie Pippen, John Paxson

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.