Yedi – se7en Film Konusu ve Yorumları

Yedi – se7en Film Konusu

Yedi, seri cinayetler işleyen bir katilin peşine düşen iki polis dedektifinin hikayesini anlatıyor. Bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürmektedir. Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü,Kıskançlık, Oburluk,Yıkıcılık ve Tembellik’tir. İki polis dedektifi bu seri katilin peşindedir. Film, Amerika’da gösterime girdiği hafta 14.000.000 dolar gelir elde etmişti. Yönetmen David Fincher imzalı film,sürükleyici konusu ve oyuncuların performanslarıyla tüm dünyada gişede büyük başarı yakalamıştı. Başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman, Gywneth Paltrow var. En iyi kurgu dalında 1996’da ödüle aday olan film bu ödülü alamamıştı. Özellikle sürpriz ve çarpıcı finali ile şimdiden sinema tarihinde bir klasik olarak yerini aldı.

Yedi – se7en Film Yorumları

*  Puanı ve yapılan yorumlar yüzünden beklentim çoktu. Ne yazık ki hayal kırıklığına uğradım. Bahsedildiği kadar büyüleyici bir kurgusu veya şaşırtan bir sonu yoktu. Özellikle sonu bıçak gibi yarıda kesilmiş izlenimi verdi bana aceleye getirilmişti. Konunun işlenişi açısından ele alacak olursam, gerilim filmi olduğunu iddia ediyor ancak ben film boyunca hiç o havaya giremedim. Filmi bitirdiğimde de aklımda hala çok soru işareti vardı. Özellikle katilin ruh halini daha iyi analiz edip, yansıtabilirlerdi.
 * Film hakkında ilk söylemem gereken şey filmin ele alış biçimi diyebilirim. filmin senaryosu sıradışı bir şekilde yapılmış kurgu süper. her saniyesi özellikle çekilmiş bir film. filmi genel olarak beğendim diyebilirim. özellikle mistik ve felsefik mesalarında olması filme ayrı bir tat katmış. oyunculara söylenecek söz yok zaten. Brad Pıtt deyim yerindeyse döktürmüş. rahatlıkla izlenebilir bir film beğenmezseniz bile farklı bir film izlemiş olursunuz sırf bu nedenle bile izlenir.
 * Film gerçekten atmosferi ve yarattığı gizemsi havasıyla seyirlik bir şaheser.Fakat filmin beni pek etkilediğini söyleyemem.Gerçek bir polisiye klasiği ama daha fazlası değil.imdb puanının kasıtlı olarak şişirildiğini düşünüyorum. Bundaki en büyük etken oyuncu kadrosu ve isim yapmış bir yönetmenin elinden çıkması.

Yedi – se7en Film Konusu Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.