Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – Konusu İnceleme ve Oyuncuları

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – Konusu

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, dünyanın kaderini değişterecek olan yüzükten kurtulmak için verilen mücadeleyi konu ediyor. Yıllar önce üretilen ve Orta Dünya topraklarına kandan başka hiçbir şey getirmeyen yüzüklerin sonuncusu, üretiminden yüz yıllar sonra ortaya çıkar. Amcasının kendisine emanet ettiği yüzüğün nelere kadir olduğundan habersiz olan Frodo, büyücü Gandalf’ın anlattıkları sonrasında dehşete kapılır. Bu yüzükten ve müstakbel savaşlardan kurtulmanın tek yolu, gücünü toplamaya çalışan Sauron’u da engellemek için bu yüzüğü yok etmektir. Yüzüğü yok edilebileceği tek yer olan Mordor’a götürmek için kendini feda eden savaşçılardan oluşan bir ekip oluşturulur. Çok uzun ve çetin geçecek olan yolculuk başlar. Orta Dünya’nın kaderi, bu insanların ellerindedir.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ YORUMLARI

 * Belkide bu film hakkında tek kötü yorum benimki olacak ama fantastik ve doğaüstü öğeleri bir türlü beynim hazmedemedi. Bu kadar çok iyi yorumdan sonra çok çok yüksek bi beklenti içerisine girdim ve sonuç hayalkırıklığı. Ama tabiki efekt kurgu muhteşem yönetmeni tebrik etmek lazım.
 * Fantastik bir macera filmi olarak başarılı(gişe ve fan sayısı olarak) olmasına karşın nedense bu tarz filmleri hiç hazzetmiyorum. Gerçek şu ki zombi, ork, elf, hobbit gibi inandırıcılıktan uzak varlıklar beni filme odaklanmaktan çok soğutuyor. Yine de masalsı kurgusuyla kendini izlettiriyor. Kadro zaten All-star 2001 gibi. Ian McKallen ve Christopher Lee gibi duayen oyuncuları birarada görmek bile süper.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ OYUNCULARI

Frodo Baggins – Elijah Wood

Samwise Gamgee – Sean Astin

Peregrin Took (Pippin) – Billy Boyd

Meriadoc Brandybuck (Merry) – Dominic Monaghan

Gollum (Smeagol) – Andy Serkis

Gandalf – Ian Mckellen

Saruman – Christopher Lee

Legolas – Orlando Bloom

Aragorn – Viggo Mortensen

Gimli – John Rhys-Davies

Bilbo Baggins – Ian Holm

Galadriel – Cate Blanchett

Elrond – Hugo Weaving

Arwen – Liv Tyler

Boromir – Sean Bean

Faramir – David Wenham

King Theoden of Rohan – Bernard Hill

Eowyn of Rohan – Miranda Otto

Eomer – Karl Urban

Denethor – John Doble

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.