Öğretmen 2. Bölüm’de Şunlar Olacak

Bu yazıda Öğretmen dizisinin uyarlandığı Japon dizisinin ikinci bölümünde neler yaşandığından hareketle öğretmen dizisinin ikinci bölümünde neler yaşanabileceğini konuşmak istiyorum. Öğretmen 2. Bölümde yaşanacakları 8 maddede özetlemeye çalışacağım. Dizinin ikinci bölümünü henüz seyretmediğimiz için bu söyleyeceklerimin ne kadarı gerçekleşecek ben de çok merak ediyorum.

1- Taner öğretmen kameralar önünde show yapmaya devam edecek. Hatta Akif öğretmene seslenerek “Sen kendini öğretmen mi sanıyorsun? Bunca öğrencinin hayatını nasıl tehlikeye atabilirsin?” gibi beylik laflar söyleyecek. Hatta onun bu sırada yalancı gözyaşları döktüğünü de görebiliriz.

2- Akif, bir sosyal medya hesabını deşifre edecek. Bir önceki videoda Akif’in doping iddiasını ortaya atan kişinin peşinde olduğunu söylemiştim. Bu bölümde şunlar olacak:  Akif, Rüya’yı sürekli taciz eden, ona hakaret ve tehdit mesajları gönderen bir sosyal medya hesabını deşifre edecek ve sınıfa şöyle seslenecek: “Bu hesap içinizden birisine ait. Eğer bu kişinin kim olduğu bana akşam sekize kadar söylemezseniz içinizden birisi daha ölecek…” Akif bu kullanıcının kim olduğu gerçekten bilmiyor. Ama sınıftan birisi olduğuna emin.

Bu arada doping iddiasını ilk kez ortaya atan da bu sahte hesap. Hatırlarsanız Rüya ilk bölümde bir videodan bahsetmişti. Bu videoyu bu bölümde görcez. Videonun içeriği şu: Rüya dolabından ilaç içerken görüntülenmiş. O ayrıldıktan sonra bu ilacın aslında bir doping olduğu gösteriliyor.

3- Peki bu hesabın kime ait olduğu ortaya çıkacak mı? Evet, çıkacak. Önce kimsenin ölmemesi için Gizem suçu yine üzerine alacak. Ancak Akif öğretmen bu yemi yutmayacak. Gizem’den mesajları attığını teyit edebilmek için sosyal medya hesabının şifresini isteyecek. Tabi Gizem bunu veremeyecek. Bu ağır psikolojik ortam gerçek suçlunun ortaya çıkmasını sağlayacak. Hesabın sahibi sınıftaki kızlardan birisi.

Peki, kız öğrenci neden böyle bir şey yapmış? Kısaca kıskançlık… Rüya’nın yakın arkadaşı olan bu kız aslında Rüya’nın popülerliğini kullanma peşindeymiş. Rüya bunu fark edince onu kendisinden uzaklaştırmış. O kız da bunu gurur meselesi yapmış ve Rüya’yı takıntı haline getirmiş. Sosyal medya hesabı açma nedeni bu.

4- Rüya’nın ölümünden sorumlu kişi bulunduğuna göre Akif öğrencileri bırakacak mı? Hayır, bırakmayacak; çünkü kız öğrenci bunu yaparken yalnız değildi. Videoyu çeken ve ona yardım eden başka birisi vardı. Akif onu da bulmak isteyecek.

5- Akif Tuğrul’u öldürdü mü öldürmedi mi? Ben öldürmediğini düşünüyorum. Ancak şöyle bir durum var. Eğer öğrenciler Akif’in Tuğrul’u öldürmediğini anlarsa Akif’in öğrenciler üzerindeki otoritesi büyük bir darbe alacaktır. Peki, fragmanda öğrenciler neden Tuğrul’un ölmemiş olabileceğini söylüyorlar?

Nedeni şu: Onlar farklı bir nedenle Akif’in kullandığı odanın kapısına gelecekler. Bu sırada içerde masada veya orada bir yerde iki kişilik yemek görecekler. Ayrıca onun eğer gerçekten ölseydi içerde koku olması gerektiğini düşünecekler. Yani onlar bir çıkarım yapıyorlar. Tuğrul’u aslında görmeyecekler. Ancak Akif tüm bunlara hazırlıklı olduğu için onların önüne kesik bir insan organı atacak. Bu büyük olasılıkla bir el olacak. Akif bu elin Tuğrul’a ait olduğunu ve bedenini de ilaçladığı için kokmadığını söyleyecek.

Tuğrul’un hayatta olup olmadığı bölüm boyunca büyük olasılıkla bize de gösterilmeyecek. Bu bir gizem unsuru ve senaristleri bu gizemi hemen harcamayacaktır.

6- Fragmanda da görüldüğü üzere Akif’in polis amiriyle ortak çalıştığı ortaya çıkacak.  Akif öğrenciler için yemek isteyecek ve bunu bir kişinin getirmesi için ısrar edecek. Polis amiri üzerinde dinleme cihazıyla onun yanına gelecek. Önce şüphe çekmemek için olması gerektiği gibi konuşacaklar ama sonra Akif Güya dinleme cihazını bulduğunu söyleyip onu imha edecek. İkisi sanki bir baba oğul şefkatiyle kucaklaşacaklar. Bu kucaklaşma bölüm sonunda olduğu için bu ikili arasında nasıl bir yakınlık olduğunu bu bölümde görme şansımız olmayacak.

Öğretmen 2. bölümle ilgili yazının devamını 25. Kare Youtube kanalı videosundan takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.