Always a Witch Konusu Oyuncuları ve Fragman

Always a Witch Konusu

Geçmişten beri kadınlardan korkuluyor. Özellikle güçlü ve zeki olanlardan. Bu, günümüzde de böyle. Hatta günümüzde kadınlar için ‘şeytan’ benzetmesi bile yapılıyor. Hele ki yüzyıllar öncesinde güçlü bir kadın olmak, o zamanın şartları için çok daha zor. Çünkü onlar ‘akıl çeler’, ‘baştan çıkarır’, ‘düşünür’, ‘itaat etmez’, ‘başkaldırır’, ‘sorgular’. Always A Witch isimli Netflix dizisinde de bu karakterde genç bir kadın olan Carmen Eguiluz’un sıradışı hikayesini izleyeceğiz.

1646 yılının Cartagena’sındayız. Köleliğin olduğu bu şehir, birçok cadıya da mezar olmuş o yıllarda. Carmen adlı siyahi köle, çalıştığı evin oğlu olan Cristóbal’e aşık oluyor. Hisleri de karşılıklı. Ama ‘köle’ olduğu için evin oğluna aşık olma hakkı yok!

Doğal olarak, şeytanla yaptığı bir anlaşma sonucu Cristóbal’i kendine aşık ettiğine inanıyorlar. Ve cadı olduğuna kanaat getiriliyor. Carmen, engizisyon tarafından yargılanıyor ve suçlu bulunuyor. Tabi cezası ölüm. Yakılarak.

Dili İspanyolca olan Always a Witch 10 bölümden oluşuyor. 2. sezonu gelecek gibi bitse de Netflix’ten konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

Always a Witch Oyuncuları

Angely Gaviria (Carmen), Sebastian Eslava (Esteban), Dylan Fuentes (Johnny Ki), Sofia Bernal Araujo (Alicia), Valeria Emiliani (Mayte), Carlos Quintero (León), Luis Fernando Hoyos (Aldemar), Lenard Vanderaa (Cristóbal), Cristina Warner (Isabel de Aranoa), Juan Manuel Mendoza (Pablo Corcel).

Always a Witch Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.