The Blacklist Konusu Oyuncuları ve Fragman

The Blacklist 2013 Amerikan yapımı televizyon dizisidir. Polisiye, suç, dram, gizem gibi konuların birbirine harmanlandığı fazlasıyla sürükleyici bir yapımdır. Ortalama olarak 40 dakika civarı süren bu dizinin konusu Amerika ve dünyanın en çok aranan suç baronlarından birinin ani bir kararla FBI’ya teslim olmasıyla başlar.

Raymond Reddington namı diğer RED bir dönem Amerikan hükümetinin en karanlık yapılarında çalışmış ve görevi bıraktıktan sonra da dünyanın neredeyse bütün suç organizasyonlarına danışmanlık yapmaya başlamış bir ana karakterdir. RED karakterine hayat veren James Spader aynı zamanda karakterin gerektirdiği ukalalık ve kendinden eminliği çok iyi yansıtabilmesi ve her sahnede neden bu ismi hak ettiğini kanıtlayan bir ustalıkla izleyicileri büyülemesi ile de adından oldukça söz ettirmiştir.

The Blacklist Konusu:

RED (Raymond Reddington) yıllarca süren kaçak hayatını ve tüm derin ilişkilerinin getirdiği tecrübeyi kendisini ülkenin bütün güvenlik birimleriyle kovalayan yetkililere teslim olarak olabildiğince şaşırtıcı bir biçimde sonlandırmıştır. Aslında tam bir pandoranın kutusunun açılmaya başladığını an da diyebiliriz bu karar için. Zira RED elindeki dünyanın neredeyse bütün karanlık örgütlerin ve yapılan bulunduğunu iddia ettiği kara defteri (Blacklist) paylaşmak istediğini ve yakalanmalarına yardımcı olabileceğini söyler. Tabi ki tüm bunlar için bir şartı vardır; o güne kadar FBI’ın sadece sıradan görevlerinde bulunmuş hatta nitelikli bile sayılmayan bir FBI ajanıyla daha doğrusu FBI profilcisi olan Elizabeth Keen  (Liz) dışında kimseyle paylaşmayacağını belirtir. Dizinin gizem unsurunun en çok ön plana çıktığı anlardan birisi de Red’in bu tercihidir. Neden onu seçmiştir ve aralarında nasıl bir bağ vardır. Tüm bu sorular ve daha fazlası sürekli bir şekilde dizinin gizem hattını oluşturan ana unsurlardan birisidir. Elizabeth (Liz) Red’in de yardımlarıyla daha önce adını bile duymadığı dünyanın en tehlikeli kişileri ve örgütleriyle savaşırken bir yandan da Red’in bu tercihinin arkasında ki gizem perdesini aralamaya çalışmaktadır.  Elizabeth Keen karakterini canlandıran Megan Boone ‘un rolü de dizide ki karakterine paralel olarak büyür ve her bölüm daha da önemli bir merkez noktası haline gelir.

The Blacklist Oyuncuları

James Spader, Megan Boone, Diego Klattenhoff, Ryan Eggold, Parminder Nagra, Harry Lennix, Amir Arison, Mozhan marno ve Hişam Tevfik

The Blacklist Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.