Aref dizisi fragman

Alef dizisi 7. yeni bölüm neler oldu? BluTV Alef 8. bölüm final fragman izle Fx. Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşer. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılır. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralar. Bu sır açığa çıkmaya yaklaştıkça, her bir karakterin geçmişinin hayaletleri de ortaya çıkmaya başlar. Alef 7. Bölümün genel temposunu, hikayeyle direkt ilgili olan sahneleri izleyicileri mutlu etti. Fakat finalden önceki bölüm için hala biraz eksik. Olayların tamamı son bölümde çözülecek. Biraz genişledi konu. İşte detaylar…

 

Finans Ajans

 

Finansajans.com – Alef dizisi 7. yeni bölüm neler oldu? BluTV Alef 8. bölüm final fragman izle Fx. Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşer. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılır. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralar. Bu sır açığa çıkmaya yaklaştıkça, her bir karakterin geçmişinin hayaletleri de ortaya çıkmaya başlar. Alef 7. Bölümün genel temposunu, hikayeyle direkt ilgili olan sahneleri izleyicileri mutlu etti. Fakat finalden önceki bölüm için hala biraz eksik. Olayların tamamı son bölümde çözülecek. Biraz genişledi konu. İşte detaylar…

 

 

 

Alef 7. Bölüm Dizi İncelemesi ve Bölüm Özeti

Bu bölüm 1656 yılında Mevlevileri gördüğümüz bir sahne ile başladı. Bu sahnede bir kişi bir önceki bölümde gördüğümüz bir bıçakla öldürüldü. Bu bıçak aslında tüm cinayetlerin işlendiği cinayet aletiydi. Daha sonra bölüm günümüzle devam etti. Kemal ve Yaşar sabah beraber aynı yatakta uyandılar. Kemal yine kızı ile ilgili bir şeyler gördü. Bu sırada Settar hastahaneye kaldırılmıştı. Settar’ın orada neden öldürülmediğini ise o anda anlayamadık.

 

Kemal hastahaneye gittiğinde Settar’ın olanları olduğu gibi anlatmayıp saklaması Settar üzerindeki şüphelerimizi arttıran bir durum oldu. Kemal aynı günün gecesi Yaşar’ı yemeğe çıkardı. Yemekte mevlevilerin tarihte gördüğü baskılar ile ilgili sorular sordu. Ertesi gün yanan tekkenin satışını Rahmi Görener’in başında olduğu vakfın yaptığı anlaşıldı. Bunun üzerine Rahmi Görener’in evine gidildi ancak Rahmi Görener bir önceki bölümde gördüğümüz katil tarafından öldürülmüş gözleri çıkarılmıştı.

Bu yaşananlardan sonra son bölümlerde Settar dışındaki bir diğer şüphelimiz haline gelen Yaşar babası ile ilgili gerçekleri itiraf etti. Faik Ahlat Karaca ile olan durumlarının arkadaşlık ilişkisi olmadığını tarikata liderlik ettiklerini anlattı. Rahmi Görener mevlevilerin lideri olmasına rağmen onlar tarafından öldürülmüş olabileceği anlaşıldı. Bu sırada Settar evine gittiğinde karısı Semiha ile karşılaştı ve ona oğlu Güneş’i bulduğunu söyledi. Semiha bu duruma inanmadı ancak biz Settar’ın Kemal’e neden gerçekleri anlatmadığını anlamış olduk. Katil Settar’ın oğlu Güneş’ti. Bölüm Settar’ın oğlunu aramak için gittiği tarikat sohbeti ve ardından Kemal’in mezarlık ve yakınındaki tekneyi kontrol ederken gördüğü bir kişi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.