Aşk, Ölüm ve Robotlar (2019) Dizi Analizi

Bu yazıda son zamanlarda seyrettiğim diziler içerisinde en çok keyif aldığım bir tanesinden bahsetmek istiyorum: Aşk Ölüm ve Robotlar. Netflix’te yayınlanan ve 2019 yapımı olan bu dizinin IMDB puanı dizinin ne kadar beğenildiğini gösteren bir ipucu. Bence dizi bu puanı fazlasıyla hak ediyor.

Aşk, Ölüm ve Robotlar (2019) – Love, Death & Robots / Trailer İzle

Toplam 18 bölüm halinde yayınlanan bu kaliteli animasyon dizisinin bölümleri ortalama 15’er dakika sürmekte. Bölümlerin en kısası 6 dakika en uzunu ise 17 dakika. Bölümlerin bu kadar kısa olması kelimenin tam anlamıyla tadına doyulmamasına yol açıyor. Bölümlerin çoğu için keşke uzun versiyonları çekilse diye düşündüm ve eminim bunu siz de düşüneceksiniz.

Hiçbir bölüm birbiriyle bağlantılı değil. İçerik hakkında bilgi sahibi olmanız için birkaç bölümden spoiler vermeden bahsedebilirim. Örneğin ilk bölümde yer altı dünyasında yapılan canavar dövüşlerini seyrediyoruz. Bu dövüşlerde kullanılan canavarları yöneten insanların hırsları o kadar güzel anlatılıyor ki ben şahsen ringde dövüşen canavarlar mı yoksa insanlar mı daha vahşi diye sormadan edemedim. Bölümün sonu o kadar harika ki finali tekrar tekrar seyrettim.

Hemen sonra gelen bölümde insanların olmadığı ve insan ırkının kendi kendini yok ettiği bir dünyada insanların yok olan dünyalarında dolaşan üç robot görüyoruz. İnsanları anlamaya çalışan robotların bizler hakkında yorumları gerçekten çok orijinal. Ayrıca bölüme bir süre sonra bir kedi de dahil oluyor ama robotlar bu kediyle nasıl iletişim kuracaklarını anlayamıyorlar.

Bir başka bölüm bana Hong Kong’u hatırlatan bir şehirde geçmektedir. Bölüm, bu şehirde işlenen vahşi bir cinayete şahitlik eden dansçı bir kızın katilden kaçma çabası yer almakta. Bu bölümünde çok çarpıcı bir sona sahip olduğunu söyleyeyim.

Daha sonraki bir bölümde tarlalarına saldıran uzaylı yaratıkları durdurmaya çalışan çiftçileri seyrediyoruz. Çiftçiler kendilerinin de içinde olduğu dev robotları o kadar ustalıkla kullanmaktadır ki onu kullanırken kahve ya da çay içmeyi bile unutmuyorlar. Bölüm her zaman olduğu gibi şaşırtıcı bir şekilde sona eriyor.

Tüm bu bölümlerin ortak yönleri hepsinin çok ama çok fantastik dünyalarda ve zamanlarda geçmesi, robotların yer alması ve tüm bölümlerin şaşırtıcı finallerle sona ermesi… Dizi bizde sanki çok kaliteli filmlerin son 15 dakikasını izliyor gibi bir his uyandırıyor. Bu nedenle bir bölüm bittikten sonra hemen diğerini açmak istiyorsunuz.

Aşk, Ölüm ve Robotlar son zamanlarda seyrettiğim en kaliteli ve en sürükleyici dizi. Dizinin bazı bölümlerinde artı 18 görüntüler olduğunu da ilave edeyim. İnsanların yer aldığı sıkıcı ve uzun dizilerden yorulduysanız Aşk, Ölüm ve Robotlar gibi enfes bir diziyi kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Aşk, Ölüm ve Robotlar (2019) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Love, Death & Robots Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.