The Avengers (2012) – Yenilmezler Film Analizi

Marvel Evreni Kronolojik sıralamasında altıncı sırada bulunan The Avengers – Yenilmezler (2012) süper kahramanların SHEILD çatısı altında bir takım halinde mücadele verdiği ilk filmdir.

The Avengers (2012) – Yenilmezler Fragman / Trailer İzle

Bu filmde Marvel Evreni bakımından çok önemli olaylara şahit olmaktayız. The Avengers, serinin ilerleyen yapımlarında dünyanın göreceği en büyük tehdide dönüşecek olan Thanos’un ilk kez görüldüğü yapımdır. Serinin kronolojik olarak bir önceki filmi olan Thor’da, Loki’nin Asgard tahtı için verdiği mücadeleye şahit olmuştuk. Bu mücadelesinde yalan, hile ve aldatmaya hiç çekinmeden başvuran Loki, kendisinin aslında Odin’in çocuğu olmadığını da öğrenmişti ve filmin sonunda Gökkuşağı Köprüsünden aşağıya düşerek bir bilinmeze sürüklenmişti. The Avengers, tam olarak bundan sonra başlamaktadır.

Loki, henüz filmde adını duymasak ve saniyelerle ölçülecek kadar kısa bir süre görsek de Thanos tarafından kurtarılmış ve kendisine yeni bir amaç verilmiştir. Thanos Loki’ye, dünyada bulunan Uzay Taşı Tesseract’ı alma karşılığında dünyanın hükümdarlığına kendisine vermeyi teklif etmiştir. Loki’nin bunu yapabilmesi için ona güçlü bir ordu (Chitauri) ve özel güçleri olan bir asa vermiştir. Loki’nin yapması gereken taşı kullanarak evrenler arasında bir geçit açmak ve ordunun dünyaya gelmesini sağlamaktır. Loki filmin hemen başında SHEILD’ın elinde bulunan uzay taşını almayı başarır. Nick Fury, bu tehdidi bertaraf edebilmek için süper kahramanlardan yardım alması gerektiğini konseye kabul ettirir.

Bu filmde Loki’ye karşı savaşan süper kahramanlar Kaptan Amerika, Demir Adam ve Hulk’tur. Tabi bu kahramanların yanına SHEILD ekibinden Şahingöz Hawkeye ve Karadul Black Widow eklenince Loki’nin işi hayli zorlaşmıştır. Bu muhteşem ekibe kendisinin dünyanın koruyucusu olduğunu söyleyen Thor da katılır. Kahramanlarımız en başta bir ekip olmakta zorlansalar da birbirlerine alıştıkça daha iyi mücadele vermeye başlarlar. Filmin sonlarına doğru doğal bir lider ve aynı zamanda asker olan Kaptan Amerika’nın savaş sırasında görev paylaşımı yaptığı görülmektedir.

Bu arada Dr. Banner’ın Brezilya’da bulunduğu sırada Hulk’u kontrol altına alabilmek için yaptığı mücadele işe yaramıştır. Her ne kadar tamamen kontrol edemese de Dr. Banner’ın istediği an Hulk’a dönüşebildiğini görmekteyiz. Ancak Hulk çok kızgın olduğu zamanlarda Dr. Banner’ın kontrolünden çıkarak ortalığı dağıtabilmektedir. Hulk eğer yere düşmeseydi havada süzülen SHEILD gemisine çok büyük zararlar verecekti.

Ekip epey zor anlar yaşasa da filmin sonunda Loki’yi alt etmeyi başarırlar. Bu savaş sırasında SHEILD ekibinin önemli bir üyesi olan Ajan Coulson, Loki tarafından öldürüldü ve böylece SHEILD önemli bir saha ajanını kaybetmiş oldu.

Thor, Loki’yi Asgard adaletinin karşısına çıkarmak için dünyadan götürür. Bu sırada yanlarına uzay taşını da aldıkları görülmektedir. Filmin sonunda çok kısa da olsa Thanos görülür. Bu onun ilk görüldüğü sahnedir. Chitauri orduları komutanı insanlarla savaşmanın intihar olduğunu söylemektedir. Thanos hiç konuşmasa da onun bu sözlerini gülümseyerek karşılar. Thanos, dünyanın ve hatta evrenin görebileceği en büyük düşman haline gelme yolunda adım adım güç toplamaktadır.

Marvel Evrenindeki Filmlerin Kronolojik İncelemeleri

Yenilmezler (2012) Filmi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

The Avengers Filmi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Google Play Filmler platformunda yayınlanmıştır. Google Play Filmler web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.