Drifting Dragons – Ejderha Avı

Ejderhaların tadına bakma zamanı… Hava gemisinin Kraliçesi Zaza ve ekibi şehir şehir dolaşıp ejderha alıyorlar. Bu işte o kadar hassaslar ki ejderha etinin tadı bozulmasın diye silah seçiminde bile özenli davranıyorlar. Eğer av başarılı olursa hem yiyecek etleri hem de onu satarak alabilecekleri malzemeleri oluyor. Drifting Dragons, denizde balina avlayan balıkçıların işini havada ejderha avlayarak gerçekleştiren avcıların hikayesi. Drifting Dragons ilginç ve farklı bir anime.

İzleyici Görüşleri

  • Hikaye, ejderha avlayan uçan gemide yaşananlar hakkında. Aslında anime 18-19. yüzyıl balina endüstrisine dayanmaktadır. Karakter gelişimi, ilginç durumlar, güzel resimler var. Tamamen destansı değil (ama yakın), ancak sıkıcı değil. Dizinin yaratıcılığından yoksun gibi ama yine de 2. sezonu dört gözle bekliyorum. Genellikle insanlara karşı kötü veya agresif olmayan ejderhaları yemek olarak tasvir ediliyor. Bu, bazı karakterleri ve muhtemelen bazı izleyicileri hafif rahatsız edici bir duruma sokan, ancak diziyi daha iyi tanımlayan oldukça benzersiz bir özellik. (Dimakovtun)
  • 1986 yılında yayınlanan Gökyüzündeki Kale çizgi filminden ilham aldığı söyleyebiliriz. Tekdüzen tekne aynı ama hikaye farklı. Her bölümde ejderha avlamak ve bulaşık yıkmak bana tamamen sıradan bir hikaye olduğunu düşündürüyor. Kavram kötü artı Gökyüzündeki Kale kadar ilginç değil. Ayrıca, her ejderha yemeğinin adını izlerken bana garip geliyor. Fikir yepyeni ama NEDEN? Dünyamızdaki nadir türleri avlamak için insanı savunmak neden? (ks-60500)
  • Bu anime, daha uzun olsaydı ve her karaktere daha derin bir hikaye vermiş olsaydı daha iyi bir puan kazanırdı. Bence orada iyileştirilmesi gereken çok şey var. Ancak  hala harika. İzlemesini tavsiye ederim. (natalietay-14685)
  • Bu biraz farklı ve orijinal bir hikaye. Balina avlayan uçan gemiler, yani ejderhalar. Sonra onları kesiyorlar; et, yağ ve diğer parçaları yerdeki köylere satıyorlar. Kötü bir fikir değil, ama bunun nereye gittiğini hepimiz biliyoruz… Hikaye kesinlikle balina endüstrisi ile ilgili. Balinaların tükenmeye doğru avlanmasının bir yönü var gibi görünüyor. Bu avcı gemisi, endüstriden kar elde ettiği anlaşılan birkaç gemiden biri. Katliam için ejderha bulmakta zorlanıyorlar. (digitalbeachbum)

Orijinal adı: Drifting Dragons

Tür: Anime

Bölüm sayısı: 23

Süre: 23 dakika (ortalama)

IMDB puanı: 6,6

Ülke: Japonya

Yayın tarihi: (2020 -)

Seslendirmeler: Sora Amamiya, Makoto Furukawa, Kana Hanazawa, Tomoaki Maeno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.