Lucifer – En Gizli ve Derin Arzun Nedir?

Lucifer, Netflix’in fantastik dizilerinden birisi. Lucifer Morningstar Cehennem’de görevli bir hizmetkar olarak yeterince zaman geçirdiğine inanıyor ve insanları daha iyi anlayabilmek için dünyaya geliyor. Melekler Şehri olan Los Angeles’a yerleşen Lucifer, deneyimleri ve telepatik yetenekleri sayesinde insanların en derin arzularını ve düşüncelerini ortaya çıkarabiliyor. Gece kulübünde bir dedektif ile görüşürken, bir çatışma sırasında sergilediği hünerler onu LAPD danışmanı olmaya yönlendirir.

İzleyici Görüşleri

  • Bu sezon 4’ü gecikmeden yayınlayan Netflix’e teşekkür ederiz. Bu hikayenin anlatılması gerekiyordu. Sadece bir küçük not: ÇOK KISA OLDU! Bence 5. sezona ihtiyacımız var. Bunu söylerken tüm dizi fanları adına konuşuyorum. Netflix lütfen bizi hayal kırıklığına uğratma. (eric_oliver_nicolas)
  • Bu diziden hep keyif aldım. Her nasılsa, Netflix’te olmak onu daha harika bir şov haline getirdi (Bu diziyi FOX daha önce yayından kaldırmış). Karakterleri daha iyi anlamaya ve önemsemeye başladım. (musclelondon)
  • Bu şaheser dizinin yayına aldığınız için Netflix’e teşekkür ederiz. Hiçbir diziden Lucifer kadar zevk almadım. Oyuncular şaşırtıcı ve harika. Lütfen Netflix 5. sezonu istiyoruz.
  • Lucifer, TV’deki en iyi ve en orijinal şovlardan birisi. Lütfen başka bir platform tarafından alınmasını sağlayın. Bu şovu gerçekten özleyeceğim. İptal edildiğine inanamıyorum. Ne utanç. LÜTFEN GERİ getirin (jetsdad5 – FOX’un iptali üzerine yazılmış)
  • Sezon 4 kesinlikle en iyisiydi. FOX’un Lucifer’i iptal ettiğine sevindim çünkü dizi Netflix tarafından kurtarılmasaydı hikayenin aslında ne olacağını asla bilemeyecektim. (krl-74316)
  • Bu dizi pazartesi gecelerinin favori gösterilerinden biri oldu! Sezon 3 finali seri finali olamaz. Çok fazla soru ve cevap verildi ve sırada ne olduğunu bilmeniz gerekiyor! Tom Ellis, Lucifer kadar mükemmeldi. (pshel52117)
  • Lucifer başka hiçbir diziye şeye benzemiyor. Drama, komedi, fantezi… Oyuncular harika, Tom Ellis en iyisi. Dizi 3 sezondan sonra Fox tarafından beklenmedik bir şekilde iptal edildi. Şeytanımızı geri almayı umuyoruz. Bunu hak ettik. (amandamattavelli)

Orijinal adı: Lucifer

Tür: Suç, drama, fantastik

Bölüm sayısı: 83 (4 sezon)

Süre: 42 dakika (ortalama)

IMDB puanı: 8,2

Ülke: Amerika

Yayın tarihi: (2015 -)

Yapımcı: Tom Kapinos

Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Rachael Harris

Dizi Hakkında Spoiler İçeren Kısa Bir Değerlendirme

Lucifer posterlere yansıdığı kadar fantastik bir yapım değil. Öncelikle bunu tespit etmek gerekiyor. Karşımızda her ne kadar olağaüstü varlıklar olsa da (melek, şeytan, iblis ve türevleri) onlar bu dizide dünyayı anlamaya çalışan, insanların arasında onlardan birisi olmaya gayret eden ve çeşitli nedenlerle tüm güçlerini kullanamayan varlıklar. Örneğin Lucifer, Dedektif Chloe Decker’ın yanındayken güçlerini tamamen kaybediyor ve bir ölümlüye dönüşüyor. Lucifer’in melek kardeşi Amenadiel dizinin başlarında ihtişamını yavaş yavaş kaybediyor ve bir süre sonra güçlerini tamamen kaybediyor.

Her ne kadar dizi göründüğü kadar kadar fantastik bir yapım olmasa da bunun istisna edildiği sahneler de mevcut ki bu tür sahneler izlenmeye doyulmuyor diyebilirim. Lucifer’ın Linda ile yaptığı görüşmeler bize Şeytan’ın düşünce yapısını aktarma konusunda çok yardımcı oluyor. Lucifer’in insanları daha doğrusu Decker’ı anlayabilmek için gerçekten çok fazla çaba sarf ediyor. Decker onun cazibesine karşı koyabilen tek kadındı ve Lucifer’i reddedebiliyordu. Lucifer işte bu noktadan hareketle ondaki farklılığı anlamaya çalışıyordu en başlarda. Ancak sonraları bu ikili daha çok partner gibi hareket etmeye başladı. Tabi ki Lucifer’in kontrol edilemez şeytani yönü zaman zaman vurgulanıyordu ancak genel olarak Decker ve Lucifer arasında inanılmaz bir uyum ayrıca yakınlaşma olduğu bir gerçek.

Lucifer sonuç olarak dünyayı evi olarak kabul ediyor ve Cehennem’e dönmek istemiyor. Bu da onun kendisi farkında olmasa da değişmesine neden oluyor. Lucifer dizisi polisiye yönü ağır basan ancak Şeytan ve diğer varlıkların psikolojilerini ve aralarında değişen güç dengelerini başarıyla yansıtan bir dizi. Zaman zaman sıkıcı olabildiği gerçeğini göz ardı edemiyorum. Ancak ben henüz 4. Sezonu seyretmeye başlamadım ve 4. Sezonun en iyisi olduğu söyleniyor.

Lucifer için “Baba’sının” planını merak etmiyor değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.