Ekranların Prensesi Brooklyn Nine-Nine Nasıl Bir Dizi Konusu Ne ?

Brooklyn Nine Nine gerçek anlamda tüm dizilerin prensesi. İnsanı bu dizi sitcom ise senelerdir sitcom diye neler izliyormuşuz biz sayın seyirciler!!  diye sorgulatacak düzeyde süper düzeyde bir dizi.

Uzun süredir iş yoğunluğundan vs izlediğim hiçbir şeyi yazamadım ama izlemeye devam ettim çünkü artık asosyal bir beyaz yakayım… Ancak B99’ı o kadar sevdim ki kaç gündür twitterda bahsetmekten bayılacaktım ve bu sevgimi de göstermesem olmazdı… ben de old school bloguma yazem bari dedim.

Dönelim diziye. Öncelikle B99’dan önce The Good Place’i izledim ama henüz 2 sezon olduğundan olacak kendimi tam veremedim diziye, sevdim ama ölüp bitmedim yani. Sonra da uzun zamandır timeline’da ismini görüp bir türlü başlamaya fırsat bulamadığım B99’a başladım. Pilot bölümünden vuruldum ya! Yemin ediyorum azıcık abartıyorsam ne olayım… Zaten  kendimi kasa kasa ancak 1 hafta uzatabildim 4 sezonu bitirmeyi. 5. sezonu da sezon bitince izleyecektim ama tutamadım kendimi İyi ki de tutamamışım çünkü henüz 9 bölüm izledim ama ağlıyorum güzelliğine!

Neden bu kadar bayıldın, öldün diye sorarsanız… Bir sitcom düşünün 0 ofansif mizah olsun, 0 homofobi, bifobi olsun olabildiğince feminist olsun hem hamile olan oyuncuları cast’tan çıkarmak yerine sahneleri ona göre çeksinler hem senaryoyu ona göre ayarlasınlar hem de polisiye komedi olsun. Böyle bir şey olabilir mi ya< Olabilirmiş, olmuş yapmış valla insanlar hem de komediyse komedi, dramsa dram, polisiyeyse polisiye.

FRAGMAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.