Fransa Yapımı Vampir Dizisi: Vampires

Netflix’in Fransa yapımı yeni fantastik dizisi yayına girdi: Vampires. Dizinin dili Fransızca ve birinci sezonu toplamda altı bölümden oluşuyor. Bölümlerin uzunluğu ortalama 40 dakika. Dizi klasik denebilecek bir konuyu işliyor. İnsanların içerisinde yaşayan ve kimliğini gizleyen vampirler ve yarı vampir-yarı insan olanlar…

Dizi Ne Kadar İyi

Vampir isminden ötürü diziye ümit bağlayanlar ve heyecanla dizinin ilk bölümünü seyredenler olacaktır, diye düşünüyorum. Ancak dost acı söylermiş… Öyle üst kalitede hatta normal standartlarda bile bir dizi yok karşımızda. Vampir dizilerinde üst kalite derken standart olarak örneğin The Originals dizisini sayabilirim (IMDB puanı 8,2). Her açıdan kaliteli bir yapım The Originals… Ortalama bir vampir dizisi olarak da yine Netflix’te yayınlanan V Wars’u örnek olarak gösterebilirim (IMDB puanı 6,1). Fransa yapımı vampir dizisi ne yazık ki oldukça düşük kalitede bir yapım.

Dizi izlenir mi?

Net olarak hayır. Eğer vampir filmi seyretmek istiyorsanız izleyeceğiniz dizi sizi hiçbir açıdan tatmin etmeyecek, basit bir senaryoya sahip, sıradan efektlerle dolu 3. sınıf bir yapım olmamalı. Dikkat ederseniz dizinin konusundan bile bahsetmedim yazıda. Bahsetme gereği bile duymuyorum… Diyeceklerim bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir