Freud Dizisi Hakkında Bilgi – Oyuncular ve İzleyici Yorumları

1. Ünlü aktör Robert Finster’in başrolünde yer aldığı dizide Ella Rumpf, Georg Friedrich ve Christoph F.Krutzler rol almıştır. Walking on Sunshine ve Krieg gibi ses getiren yapımlarda da rol alan Robert Finster dizide Sigmund Freud karakterine hayat vermiştir.

2. Avusturya yapımı Netflix Orijinal dizisi Freud’un yaratıcılığına yapan isimler ise Marvin Kren, Benjamin Hessler ve Stefan Brunner’dir. 8 bölümlük ilk sezonunun tamamı yayınlanan “Freud” dizisinin bölümleri ortalama 55 dakikadır.

3. Dizinin konusu 1800’lü yıllarda yaşayan ve başarılı bir genç olan Sigmund Freud’un bazı gizemli kaçırılma olayları ile cinayetleri aydınlatabilmek için bir medyum ve bir dedektif ile işbirliği yapmasını anlatmaktadır.

Netflix Orijinal Yapımı Freud Dizisi Hakkında İzleyici Yorumları

İzleyici 1:

Dizideki birkaç karakterin ismi gerçekten yaşamış kişilerin isimleriyle aynı, bu gerçekten yaşamış kişilerin gerçek hayat öykülerindeki birkaç olayın dizide kullanılması dışındaysa tamamen kurgu bir dizi. Tamamen kurgu olmasıyla bir derdim yok, hatta dizi gayet sürükleyici ve keyifliydi.


İzleyici 2:

Biyografik dizi bekleyenlerin kesinlikle izleyip zaman kaybetmemesi gereken dizi. freud’un psikanalizi, katil kim? Temasıyla ucuz bir polisiye dizisi içine yedirilmeye çalışılmış.


İzleyici 3:

Freud ile doğrudan ilintili olmayan dizidir. Ancak Freud, Breuer ve histeri hastası Fleur ardındaki ilişkiden esinlenmiş daha çok mistik ve polisiye barındıran bir iyi bir dizi olmuş.


İzleyici 4:

Bilinçaltı ve psikanaliz ile uzaktan olmayan bir alakanız, merakınız varsa bu diziyi izleyin. Şimdiye dek okuduklarınız üzerine güzel bir oyun parkı yapmışlar. Başlarken, kişi ve yapıtları hakkında ön bilginiz dahi yoksa, başlıkları ipucu olarak kullanabilirsiniz. Yok bana ağır gelir, büyük çelişkiler bunlar veya deli saçması diyerek geri çekilmek isterseniz; Freud’un bu davranışlarınızla ilgili de söyleyecekleri var.


İzleyici 5:

Diziyi genel olarak beğendim gibi denebilir. Zira gotik tarzda olması, sürekli bir gizem olması kurgusal olarak iyi bir atmosfer oluşturmuş ve böylece sizi dahil edebiliyor. Vaka çözmek falan da güzel.

Dizinin Konusu

Freud’un en büyük dayanağı ve onu her zaman destekleyen eski savaş gazisi Alfred Kiss karakterini canlandıran aktör ise Georg Friedrich’dir. Şimdiye kadar rol aldığı filmlerde ortaya koyduğu performansla iyi bir aktör olduğunu gösteren Georg Friedrich Freud dizisinin ilk sezonu boyunca yine başarılı bir oyunculuk ortaya koyuyor.

FRAGMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir