Gotham Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimdir ?

Gotham Dizisi Konusu :

Bruce Wayne, anne ve babasıyla bir sinema dönüşünde karanlık bir atmosfere sahip sokakta izledikleri film üzerine ateşli bir değerlendirme yapmaktadır. Bu sırada aniden karşılarında bitiveren maskeli bir soyguncu Wayne’in anne ve babasının üzerindeki para ve ziynet eşyaları ister. Ebeveynleri hırsızın istediklerini verir ama hırsız ikisini silahla ateş ederek öldürür. Çocuğa ise bir şey yapmaz. Olay yerine cinayet masasında iki dedektif gelir: Dedektif James Gordon ve ortağı Harwey Bullock. Dedektif Gordon, merdivende ağlak bir şekilde oturan Wayne’in yanına sokulur. Ve kendi ailesinin hikayesini anlatarak onunla empati kurar. Böylelikle bu ikilinin macerası başlamış olur. Bruce Wayne’in ailesinin katilini bulmak için görevlendirilen Dedektif James Gordon böylece Gotham şehrinin gerçek yüzüyle karşılaşır. Gotham şehri, alabildiğine karanlıktır. Öncelikle bir suç şehridir. Her türlü suç bu şehirde işlenir. Hırsızlık, cinayet ve şiddetin bin bir türlüsü…Erk sahibi insanlar yozlaşmış, her türlü pis işten haberdar olmalarına karşın sesiz sedasız dalgalarına bakmaktadırlar. Adaletin savunucuları adaleti hiçe sayarken mazlumun hakkını araması bile pişmanlık sebebidir. Rüşvet ve her türlü kara para akışı normalleşmiştir. Buna itiraz edenler bile bu durumu içselleştirmiştir artık. Polis teşkilatı da bu çürümüşlükte payına düşeni fazlasıyla almıştır. Bu içselleştirmenin en somut örneği James Gordon’un ortağı Dedektif Harwey. Kendisi değiştiği gibi ortağı Gordon’u da içselleştirmek istemekte onun da boşa çabaladığını bir şey değiştirmeyeceğini salık vermektedir. Bu ikili bir nevi iyi polis – kötü polis boyutundadır. Lakin Dedektif Gordon bu kasvetli ve çürümüş şehre adalet mücadelesini sonuna kadar sürdürmek niyetindedir.

İyi bir savcıyken bir duruşmada yüzüne atılan asit sonucu akli dengesi bozulunca kötü tarafa geçen İki Yüz… Kedi Kadın, Bulmacacı, Zehirli Sarmaşık … Ve çok geç de olsa Joker… Ve diğer kötü karakterler… Bu kadar kötüyle baş etmek Dedektif Gordon’un harcı olmamasına rağmen onun pes etmez tavrı ve Gotham’da bir şeyleri değiştirmek için giriştiği bu amansız mücadelesi taktire şayan. Lakin gerçekten bu şehrin karanlık tasvirinden aydınlığa erişebilmesi için bir süper kahraman şart. Belki de birkaç süper kahraman… Batman bile bu kadar kötülükle baş edemeyebilir!
Batman’in Batman’leşmesini göremeyebiliriz ama Bruce Wayne’nin ailesini intikamını almak için kat etmeye başladığı yola şahit olabiliriz. Wayne, kendisine son derece sadık uşağı Alfred mentollüğünde gelişedursun yanında duran ve davasının peşinde olup katilleri bulacağına ve kötülerin cezasını çekeceğine söz veren Dedektif Gordon ile olan yol arkadaşlığı sürmeye devam edecektir.

FRAGMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.