Kesintisiz Aksiyona Hazır mısınız? Extraction (2020)

Chris Emsworth’un başrolünde yer aldığı Extraction (2020) Netflix’te yayınlandı. Filmin katıksız ve dur durak bilmeyen bir aksiyon yapımı olduğunu söyleyebiliriz. Film Tyler Rake adındaki korkusuz ve çok yetenekli bir paralı askerin kaçırılan bir uyuşturucu baronunun çocuğunu bir başka uyuşturucu baronunun elinden kurtarmaya çalışma mücadelesini anlatıyor. 14 yaşındaki Ovi Mahajan bir uyuşturucu baronu tarafından kaçırılıyor. Tyler Rake’in de dahil olduğu ekip para karşılığında çocuğu kurtarma görevini üstleniyor. Bu andan itibaren filmin sonuna kadar Bangladeş-Dakka sokaklarında süren amansız ve vahşi bir kovalamacaya şahit oluyoruz.

Extraction ve John Wick Benzerliği

Aksiyon sahneleri ve özellikle Tyler’ın silah kullanırken uyguladığı teknikler John Wick’le birebir aynı diyebilirim. Bitmek bilmeyen bu mücadele sahnelerinde Tyler aynen John Wick gibi hırpalandıkça hırpalanıyor; düşmanlarının ardı arkası kesilmiyor ve artık kaç kişiyi öldürdüğünü saymaktan yoruluyorsunuz.

Extraction çok sağlam bir aksiyon filmi. Seyirciyi gereksiz detaylarla oyalamadan sadece aksiyona yönlendiriyor. Eğer John Wick’i seyrettiyseniz kovalamaca, aksiyon ve dövüş sahnelerinin onunla birebir aynı mantıkla çekildiğini söylemek yanlış olmaz. Eğer bu tarz yapımlardan hoşlanıyorsanız bu filmi kaçırmamalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.