Öğretmen 4. Bölüm’de Şunlar Olacak

Öğretmen dizisinin 4. bölümünde gerçekleşecek olaylar…

Öğretmen dizisinin dördüncü bölümde olayların seyri inanılmaz bir şekilde değişim geçirecek. Bu nedenle ilk dört bölüm arasındaki en heyecanlı bölüm olacağını söyleyebilirim.

Bu arada şunu tekrar hatırlatayım. Ben Öğretmen dizisinin senaryosunun birebir kopyalandığı Japon dizinde yaşananları yerli yapım dizeye uyarlayarak aktarıyorum. İlk üç bölümde Japon ve Türk dizi senaryolarında çok minik değişimler dışında hiçbir farklılık yoktu. Bu bölümde de olaylar büyük olasılıkla tamamen bu videoda anlattığım şekilde veya buna çok yakın bir şekilde gerçekleşecek.

Dördüncü bölüm çok yoğun; hatta şu ana kadar ki en yoğun bölüm. Bu nedenle dikkatli dinlemenizde yarar var. Olayları en basit haliyle anlatmaya çalışacağım.

Bu bölümde Akif öğretmenin aslında çok ağır bir hastalığı olduğu ortaya çıkacak. Hastalığı kendisine ağır krizler yaşatacak kadar kötü. Bu krizlerin birisi öğrencilerin önünde gerçekleşecek. Buna biraz sonra değinmeyi düşünüyorum. Bu arada Akif öğretmenin bu hastalığını emniyet amiri Metin de biliyor.

Dördüncü bölümde video olayının çok daha derin uçları olduğu ortaya çıkacak. Bilindiği üzere videoyu sosyal medyaya yükleyen kişi Mevsim’di. Mevsim bu görüntüleri çantasında bulmuştu. Görüntüleri çantaya koyan kişi sınıftan bir erkek öğrenciydi. Biz üçüncü bölümde da montajı bu erkek öğrencinin yaptığını sanmıştık. Ancak dördüncü bölümde olaylar Ateş’e kadar uzanıyor.

Olayın Ateş’e kadar nasıl uzandığını kısaca şöyle anlatabilirim: Görüntüleri kaydeden öğrenciyi bunu yapması için ikna eden kişinin Ateş olduğu ortaya çıkıyor. Ateş bunu sınıfta itiraf edecek. Ama Akif öğretmen video montajını kimin yaptığını öğrenmek istiyor. Ateş her ne kadar ben yaptım, dese de Akif öğretmen ona inanmayacak. “O montaj çok profesyoneldi, bunu sen yapamazsın. Eğer bu montajı kimin yaptığını söylemezsen bu kez 10 kişi ölecek…” diyecek.

Ateş’in görünüşe göre Rüya’yla hiçbir sorunu yok. Peki, Ateş neden bu arkadaşını Rüya’nın videosunu çekmesi için ikna etti? Neden böyle bir şey yaptı? Olaylar burada biraz karışıyor.

Öğretmen dizisi 4. bölümle ilgili yazının devamını 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.