Kiss Me First – Sanal Dünya Gerçekliği

Kiss Me First, gerçek ve sanal animasyonlu dünyalar arasında gelişen bir mini dizi. Leila, en sevdiği oyunun kıyılarında gizlenmiş gizli bir cennet olan Red Pill’e rastladığında orada Tess ile tanışır. Tess, Leila’nın olmadığı her şeydir: Hazcı, dürtüsel ve doyumsuz birisidir. Tess, Leila’nın gerçek hayatına davetsiz ve sürpriz bir şekilde geldiğinde Leila’nın dünyası sonsuza dek değişecektir. Diğer taraftan Red Pill’in bir üyesi gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Bunun üzerine Leila bu ortamın Red Pill’in yaratıcısı Adrian’ın iddia ettiği dijital bir evren olmadığından şüphelenmeye başlar.

Dizideki oyunculukların gerçekten iyi olduğunu söyleyebilirim. Karakterlerin inandırıcı olduğunu hissedebiliyoruz. Kısa bir süre içerisinde tüm bölümleri seyretme isteği uyandırabiliyor içinizde. Zaten mini bir dizi olduğu için tüm bölümleri bir günde bile seyredebilirsiniz. Yapımın bazı yönlerden sanal gerçekliğin neredeyse gerçek hayatın yerini aldığı Başlat: Ready Player One filmini anımsatıyor.

İzleyici Görüşleri

  • Başlangıçta bu hikayeye ilgi duydum ve dikkatimi çekti. Dizide gerçeklik ile sanal gerçeklik arasındaki denge harikaydı. Çok iyiydi. Ama her nedense bu dengeyi dizi sonuna kadar koruyamıyorlar. Neredeyse bu ikili gerçeklik konseptini terk ediyorlar. Hiçbir anlam ifade etmeyen ve hiçbir yere gitmeyen karakter ve hikaye değişimleri var. Sonraki iki karakter geliştirme bölümünü unutmamızı ve zaten dağınık karakterlere geri dönmenizi bekliyorlar. (w_derik)
  • Ben bu dizi için verilen düşük derecelendirmeyi anlayamıyorum. Belki de kitabı okumadığım için. Bence çok iyi düşünülmüş ferahlatıcı orijinal bir fikir! Bu diziye bir şans verin! Pişman olmayacaksınız! Sezon 2 için sabırsızlanıyorum… (Adriannemarraccini)
  • Oyunculuğun gerçekten iyi olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Çok daha kötülerini gördüm ve karakterlerin inandırıcı olduğunu hissediyorum. Bu dizi bana gerçekten Chatroom (2010) filmini hatırlatıyor. Sakal da bu dizideki ‘kötü’ adamı tasvir ediyor. Diziyi bir akşam ve ertesi sabah son bölümü bitirdikten sonra kesinlikle keyif aldığımı söyleyebilirim. Eğer Black Mirror ve Chatroom’u beğendiyseniz bu diziyi kesinlikle tavsiye ederim. (amber_westerhof)

Orijinal adı: Kiss Me First

Tür: Drama, aksiyon, gizem, gerilim, fantastik

Toplam bölüm sayısı: 6

Süre: 46 dakika (ortalama)

IMDB puanı: 6,3

Ülke: Amerika, İngiltere

Yayın tarihi: (2018)

Oyuncular: Tallulah Haddon, Simona Brown, Matthew Beard, Freddie Stewart

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir