Into The Night – Güneş Artık Bir Düşman

Belçika yapımı Into the Night oldukça farklı ve sıra dışı bir konuya sahip. Güneş bilinmeyen bir nedenle yolundaki her şeyi öldürmeye başlıyor. Daha önceden NATO’da subay olarak çalışan bir adam Moskova uçağını kaçırarak uçağın sürekli batıya gitmesi için pilotu tehdit eder. Uçak batıya yol alırken dünyanın her yerinden kitlesel ölüm haberleri gelmekte, telefonların çekim güçlerinde sorunlar yaşanmaktadır. Uçak Güneş’in ölümcül gücünden ne kadar kaçabilecektir?

Bu arada dizide Hakan Muhafız dizisinde Mazhar rolünde seyrettiğimiz Mehmet Kurtuluş da rol alıyor.

İzleyici Görüşleri

  • Senaryo boşlukları var mı, evet var. Bir helikopter pilotu ticari bir havayolu uçağını uçurabilir mi, hayır. Bir sağlık bakıcısı ameliyat yapabilir mi? Elbette yapamaz. Ama diziyi izlemek keyifli mi ve ben karakterlerle ilgileniyor muyum? Evet. Eleştirmenler diziyi annemin bodrumundan izliyor. Güvensizliğinizi askıya alın ve kanepenizde güzel bir cuma veya cumartesi gecesinin tadını bu diziyle çıkarın.  (lobsterindc)
  • Sizi üç saat boyunca ekran başında tutan harika bir gerilim. Oyunculuk iyi, ancak bu diziyi birbirine karıştıran şey, karakterlerinin çeşitliliği ve krizler ve trajedi karşısında tutumlarının nüanslarıdır. Ahlaka hayatlar risk altındayken ve ihtiyaçlara göre farklı değerler verilebilir. (emiliabresciani)
  • Açıkçası bu derecelendirmeleri veren iki tür insan var. Her şeyi fazla analiz eden ve senaryodaki her açığa işaret etmek isteyenler ya da benim gibi eğlenceli bir şey izlemek isteyen insanlar. Netflix bana, daha önce izlediğim dizileri göz önüne alarak yeni bir dizi eklendiğini bildiren bir e-posta gönderdi. Dürüst olmak gerekirse zevk alacağıma inandım mı? Hayır. Ama dizi beni her bölümüyle yakaladı ve ne kadar bütçeli olduğuna, senaryo boşluklarına, hikayenin veya karakterlerin inandırıcı olup olmadığına çok fazla bakmadım. Gerçekten çok keyif aldım ve herhangi bir Oscar kazanamayacak olsa da, sezon 2 olacağını umuyorum. (ajp2012)

Orijinal adı: Into The Night

Tür: Drama, bilim-kurgu, gerilim

Toplam bölüm sayısı: 6 (1. sezon)

Süre: 35 dakika (ortalama)

IMDB puanı: 7,3

Ülke: Belçika

Yayın tarihi: (2020 -)

Oyuncular: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti, Mehmet Kurtuluş, Babetida Sadjo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.