KOVAN FİLMİNDEN YENİ FRAGMAN ! (2020)

Çektiği filmiyle ödül alan Eylem Kaftan  imzalı Kovan, izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Meryem Uzerli ve Feyyaz Duman’ın başrolunde yer aldığı, ödül alan Kovan‘dan yeni bir fragman resmi olarak duyuruldu. Eylem Kaftan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin fragmanında, uzun yıllar nesilden nesile arıcılıkla uğraşan genç ve azimli kadının geleneklerini devam ettirmek üzere yurt dışından Türkiye’ye döndüğünü görüyoruz.

Kovan’ın konusu ise şöyle: Genç ve azimli bir kadın olan başrolümüz Ayşe, ortaokul yıllarında Artvin’den Almanyaya gönderilir. Uzun yıllar memleketinin çok uzağında gurbette yaşayan Ayşe, annesinin maalesef ki hastalanması sonucu çocukluğunun geçtiği nezih bir yer olan köy evine geri döner. Ölüm döşeğinde olan ve son zamanlarını yaşayan annesi, kızında son olarak nesilden nesile geçen aile arıcılığını bir güzel çekip çevirmesini ister. Hayatta en büyük fobisi Arı olan Ayşe, ölüm döşeğindeki annesinin isteğini tabikide geri çeviremez ve nesilden nesile geçen aile yadigarına sahip çıkmaya çekip çevirmeye karar verir. Bu süreçte arıcılık sektörünün merkezi olan köye modern yönetmenler getiren başrolümüz Ayşe ile geleneksel, yenilikten birazdaha geri kalmış köylüler arasında kültür çatışması ve anlaşmazlıklar yaşanır. Bir de kovana dadanan arılar, Ayşe’nin hayatı ve kovanlar için büyük bir takım tehditler oluşturur. Malatya Film Festivali ve Kayseri Film Festivali’nden ödülle dönen Kovan, vizyona giriyor. Ulusal festivallerin yanı sıra pek çok uluslararası festivale de konuk olmayı planlayan Kovan, Eylem Kaftan’ın ilk uzun metraj filmi olma özelliğini taşıyor.

Oyuncu Kadromuzda:

  • Meryem Uzerli
  • Feyyaz Duman
  • Hakan Karsak
  • Burcu Sahiloğlu

gibi isimler bulunuyor.

 

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteğini alan Kovan, TRT ortak yapımı olarak hayata geçirildi. Filmin, sonbahar aylarında İspanya, İsviçre, Almanya, ABD ve Bangladeş’teki festivallere konuk olmayı planlanıyor. Yönetmeni daha önce Vendetta Song isimli belgesel filmden tanıyorduk.

 

FRAGMAN

 

 

escort kuşadası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir