Modern Family Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Modern Family dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumları, incelemesi, ödülleri, bitti mi, kaç sezon, kaç bölüm, Netflix’te var mı, İMDb puanı, Amerikan komedi dizileri, 12. sezon var mı, gibi aramalarınıza Film Analizi’nden yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 23 Eylül 2009’da yayınlanmaya başlayan Amerikan Televizyon kanallarından biri olan ABC’de yayınlanan bir komedi dizisidir. Toplamda 11 sezondan oluşan dizinin 250 bölümü bulunuyor. 2020 yılının Nisan ayında yayınlanan son bölümü ile yayın hayatını tamamlayan dizinin her bölümü 22 dakikalık süresi bulunuyor. İMDb‘de 8,4’lük puana sahip olan dizi, Türkiye’de 17 Haziran 2020’den itibaren Netflix tarafından yayınlanacak. Christopher Lloyd ve Steven Levitan tarafından tasarlanan dizi, bir çok ödüle aday gösterildi ve bir çok da ödül kazandı. Emmy ödüllü dizi, 2020 yılında yayınlanan son bölümü ile ekranlara veda etti. 6.sezona kadar 24’er bölüm olarak yayınlanan dizi, 7.sezondan 10. sezona kadar 22 bölüm olarak yayınlandı.

Modern Family konusu

Dizi, Jay Pritchett ve onun çocukları Claire Dunphy ile Mitchell Pritchett’in aileri etrafında dönmekte ve birbiriyle ilişkili bu üç ailenin hikâyesi anlatılmaktadır. Aile’nin babası Jay Pritchett (Ed O’Neill) genç bir kadın olan Gloria (Sofia Vergara) ile evlidir, çocuğu Manny (Rico Rodriguez) ise Gloria’nın ilk evliliğindendir. Bir ev hanımı olan Claire (Julie Bowen), emlak acentesi ve kendi ifadesiyle cool baba olan Phil (Ty Burrell) ile evlidir. Phil-Claire çiftinin üç çocuğu vardır; Haley (Sarah Hyland) basmakalıp bir lise öğrencisi, Alex (Ariel Winter) aşırı zeki ortanca çocuk ve gayet sıradışı olan Luke (Nolan Gould) evin tek oğlan çocuğudur. Mitchell (Jesse Tyler Ferguson) ve Cameron (Eric Stonestreet) dizinin eşcinsel çiftidir. Bu çiftin evlatlık edindikleri Vietnamlı, Lily isminde bir bebekleri vardır.

Modern Family oyuncuları ve karakterleri

Ed O’Neill – Jay Pritchett
Sofía Vergara – Gloria Delgado-Pritchett
Julie Bowen – Claire Dunphy
Ty Burrell – Phil Dunphy
Jesse Tyler Ferguson – Mitchell Pritchett
Eric Stonestreet – Cameron Tucker
Rico Rodriguez – Manny Delgado
Nolan Gould – Luke Dunphy
Sarah Hyland – Haley Dunphy
Ariel Winter – Alex Dunphy
Aubrey Anderson-Emmons – Lily Tucker-Pritchett
Jeremy Maguire – Joe Pritchett

Modern Family yorumları

Dizi hakkında eleştirmenler ve eleştiri siteleri tarafından birçok olumlu bulunuyor. Metacritic adlı dizi yorumlama sitesine göre dizinin ilk sezonuna 100 üzerinden 87 puan verildi. Bu puanlama ile birlikte dizi, Metacritic’ten 69 puan alarak komedi dalında How I Met Your Mother ve, 57 puan alan The Big Bang Theory, 67 puan alan 30 Rock gibi dizileri geride bıraktı. Time dergisinde yer alan eleştiride dizi için “yeni yılın en komik aile komedisi” ifadeleri kullanıldı.[20] IGN’den Robert Canning diziye 8.9 (Mükemmel) puan verdi ve “Modern Family, sezonun en iyi yeni komedilerinden biri” yorumları yapılmıştı.

 

FRAGMAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.