Narcos Dizisinin Konusu Nedir ve Oyuncuları Kimdir ?

Kolombiya’nın dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın gerçek hayatını konu alan Narcos (Narkoz) dizisinin konusu ve oyuncularını sizler için listeledik.

Narcos dizisi, Amerikalı bir ajanın ağzından anlatılıyor. 1970’li yılların ortalarından itibaren uyuşturucu piyasasını ellerinde bulunduran Medellin Karteli, Pablo Escobar önderliğinde birçok politik girişimde bulundu. Pablo Escobar, özellikle kokain ithalatında öylesine gelişti ki 1990’lı yıllara gelindiğinde dünyanın en zengin 7. kişisi konumundaydı. Fakirlere ev ve para dağıtması sebebiyle bir dönem Kolombiya’nın Robin Hood’u olarak tanıtılan Pablo Escobar, siyasi mücadeleleri ve yüzlerce kişinin öldürülmesindeki payı ile bugün hala tartışmalara neden olan bir isim. 1980’li yıllarda ABD, Meksika, Porto Riko gibi ülkelere her türlü yollarla uyuşturucu girişi yapan Escobar, çok kısa bir sürede tüm dünyadaki uyuşturucu pazarının %80’ini kontrol eder hale geldi. Escobar, ülkesi Kolombiya’da öylesine büyük bir güç haline geldi ki kendisini devlet başkanı yapmak için girişimlerde bulundu. Bir noktaya kadar bu hayalini gerçekleştiren Escobar, milletvekili olarak parlamentoya girdi; ancak uyuşturucu kaçakçısı olması nedeniyle dönemin Adalet Bakanı tarafından istifaya zorlandı.

Eğitim almadığı halde ülkesine büyük başarılar getirebileceğine inanan Pablo, başkanlık hayali suya düşünce adeta yıkıldı. Bu öylesine bir ruhsal çöküntü yaşattı ki en sonunda Escobar, ülkeyi iç savaşa sürükleyen bir karar alarak hükümet ile silahlı çatışmaya girdi. Yüzlerce evi, binlerce adamı ile adeta illegal bir derebeylik kuran Pablo Escobar, devlet başkanının uçağına suikast kurmak istemiş ve başarısız olan bu girişimin neticesinde bir uçağı havada patlatmıştır. 110 masum insanın öldüğü bombalı saldırının yanı sıra, 200’ün üzerinde hakim ve yaklaşık 1000 polisin ölümünden sorumlu tutulan Pablo Escobar, çalkantılı bir dönemde adını herkese duyurmuştur. Hükümetle çatıştıktan sonra anlaşma dahilinde kendi hapishanesini inşa edecek kadar ileri boyuta ulaşan uyuşturucu patronu, arkasında binlerce ölü bırakmıştır. Beş aylık bir çalışma ve milyonlarca liralık operasyonlardan sonra 2 Aralık 1993 yılında cafcaflı hayatı ancak sona erdirilebilmiştir.

Narcos Dizisi Oyuncuları

 

  • Pedro Pascal  (Javier Pena) 
  • Wagner Moura (Pablo Escobar )
  • Boyd Holbrook (Steve Murphy)
  • Francisco Denis (Miguel Rodriguez)
  • Damian Alcazar (Gilberto Rodriguez)
  • Joanna Christie (Connie Murphy)
  • Pepe Rapazote (Jose Santacru
  • Alberto Ammann (Helmer Herrera)
  • Paulina Gaitan (Tata Escobar)

RESMİ TANITIM FRAGMANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.