Vikings Dizisinin Oyuncuları Konusu Özelliklede ‘RAGNAR’

Vikings Konusu ve Karakterleri başlıklı dizi tanıtımı ile karşınızdayız. Kanada-İrlanda ortak yapımı olarak izleyiciye sunulan Vikings, tarihsel drama türünde bir dizidir. 3 Mart 2013 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizi, ABD History kanalında izleyicilerle buluşmuştur. Dizinin yazarlığını Michael Hirst yaparken, yönetmen koltuğunda da başarılı yönetmen Johan Renck oturmaktadır. Vikinglerin ve Kral Ragnar’ın hayatı konu edilen dizide; Travis Fimmel, Clive Standen, Gabriel Byrne, Nathan O’Toole, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, George Blagden, Gustaf Skarsgård ve Donal Logue gibi diziyle daha da ünlenen oyuncular rol almaktadır. Oyuncuların başarısı ve çekimlerin güzelliği ile izleyiciye 8. Yüzyıl ile 11. Yüzyıl Viking devrinin atmosferini mükemmel bir gerçeklikle vermektedir. Vikings Konusu ve Karakterleri isimli dizi tanıtımımıza YORUM yapabilirsiniz.

Vikings Konusu:

Dizi izleyiciyi mükemmel bir gerçeklikle 8. Yüzyıla götürürken, tarihi ve geçmişte kurulan uygarlıkları merak eden izleyicileri büyük bir maceraya sürüklüyor. Barbar olarak bilinen Vikinglerin aralarına girdiğimiz, yaşamlarından kesitlere şahit olduğumuz, savaşlarında kendimizi en önde savaşıyormuş gibi hissettiğimiz bir diziye şahit oluyoruz. Genellikle efsanelere konu olan ve üzerlerine birçok kitap yazılan, birçok film çekilen bu barbar topluluk; haklarında birçok kez yazıldığı gibi geldikleri yerleri yakmaya, yağmalamaya ve karşılarına çıkan her şeyi yıkmaya devam ediyorlar.

Mitolojilere, destanlara ve medeniyette birçok ilerlemeye sahip İskandinavların atalarının gerçekten barbar Vikingler mi olduğu konusu izleyicilerin akıllarını kurcalıyor. Barbar bir topluluk oldukları için ilerledikleri yerlere kan ve vahşeti de götüren, yağmacılıkla birçok yerleşim yerini talan eden bu topluluğun yaptıkları; ölüm korkularının olmamasıyla açıklanıyor. Vikingler gelenekleri gereği savaşçı bir topluluk ve savaşarak ölmenin dünya üzerinde en onurlu ölüm şekli olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden savaşlarda öne atılmaktan çekinmiyor, etraftan gelecek bir kılıç darbesinden korkmuyor ve bir an önce işlerini tamamlamaya çalışıyorlar. Ölümden zerre kadar korkmayan Vikingler, çocukluktan beri korkusuz yetiştiriliyorlar. Öyle ki geleneklerinde yer etmiş ve 7 yılda bir düzenlenen bir ayinde kendi aralarından seçtikleri 7 kişiyi kurban ediyorlar.

Rüyasında savaş tanrısı Odin’i gören ve Odin tarafından seçildiğini düşünen Ragnar’ın hayallerini büyük bir orduya sahip olmak ve batıya doğru ilerlemek düşünceleri süslüyor. Fakat seçildiğini düşündüğü dönemlerde elinde hiçbir şey bulunmayan bir asker olan Ragnar, batıya ilerlemeleri gerektiğini liderleri olan Early’e söyleyen Ragnar bu konuda bir destek alamıyor. Hayallerini gerçekleştirmekte kararlı olması onu tehlikeli ama önemli yollara sürüklüyor. Yetenekli gemi ustası arkadaşı Floki’ye; açık denizlere açılmak üzere bir gemi yapmasını istiyor ve kendisiyle gelecek adamları bulmak için gizli toplantılar yapmaya başlıyor. Bir süre sonra istediği sayıda adam bulan Ragnar, gizlice hayallerinin peşinden açık denize açılıyor. Bir süre sonra olanlardan haberi olan Early ise geri dönemeyeceklerini düşündüğü için bu konuyu önemsemiyor.
Vikinglerin denizcilik kabiliyetlerine ve sonu bilinmeyen deniz yolculuklarını da etkileyici bir şekilde işleyen dizi, topluluğun yeteneklerini izleyicilerle buluşturuyor. Ragnar, deniz seferlerinde; tarihte kullandığı gibi bir pusula kullanıyor ve bulutlu günlerde kullanılan güneş taşları da tarihten diziye aktarılmış gerçeklikler olarak göze çarpıyor.
Dizinin yeni yeni şekillendiği sahnelerde, Rollo ve Ragnar birlikte savaşlara katılıyorlar ve bu heyecanlı savaşlarda birbirlerine destek oluyorlar. Bunların yanında Ragnar’ın karısı Lagertha, oğlu Bjorn da dizi boyunca Ragnar’a güç veren önemli karakterlerden. Hristiyan bir rahip olan Athelstan, lider olan Early ve karısı Siggy de dizide sürekli karşımıza çıkıyor. Rahip Athelstan bir savaşta topluluğunun hepsi katledildikten sonra Ragnar tarafından korunuyor ve Vikinglere katılıyor. Başlarda bulunduğu ortamın ve geleneklerin farklılığı Athelstan’ı zorlasa da zamanla her şey düzelmeye başlıyor.

Ragnar Lothbrok – Travis Fimmel

Hem yetenekli bir savaşçı olmasının yanında çiftçilik de yapan Ragnar, iki çocuk babasıdır. Azimli, kararlı, yetenekli ve hırslı bir kişilik sergileyen karakterimiz, Odin’in rüyalarına girmesiyle seçilmiş kişi olduğunu düşünerek yıllardır içinde tuttuğu batıya açılma hayalini gerçekleştirmeye karar verir. Bu uğurda birçok riski ve tehlikeyi göze alacaktır.

Vikings Fragmanı:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir