Netflix’in yeni yerli dizisi Aşk 101

Netflix’in yeni yerli dizisi Aşk 101 sekiz bölüm olarak yayınlandı. Dizi kendilerini çete olarak adlandıran bir grup öğrencinin etrafında dönen olayları anlatıyor. Bu öğrenci grubu Osman, Sinan, Eda ve Kerem olmak üzere toplamda dört kişiden oluşuyor. Disiplin konusunda okul müdürü Necdet’in başına bela olan bu öğrenciler okuldan bir türlü atılamazlar çünkü bunun gerçekleşebilmesi için disiplin kurulunda oy birliği şarttır. Genç bir öğretmen olan Burcu, öğrencilerin atılmasına karşı çıkmaktadır.

Ancak bir süre sonra Burcu öğretmenin tayin haberi okula ulaşır. Öğrenciler eğer Burcu öğretmen okuldan ayrılırsa başlarına ne geleceğini çok iyi bilmektedir. Bu nedenle onun okuldan ayrılması için bir plan yaparlar. Planları Burcu öğretmeni birisine aşık etmektir.

Öğrencilerin öğrencilikle uzaktan yakından alakasının olmadığı bu dizide aynı durum öğretmenler için de geçerli. Bırakın öğrencilere pedagojik olarak doğru bir şekilde yaklaşmayı onları anlamaktan bile uzaklar. Müdürün tek hayali başına bela olan bu öğrencileri okuldan atmak. Üstelik onlara en ağır hakaretleri hem de yüzlerine karşı yapmaktan çekinmiyor.

Sonuç

Aşk 101 sıradan ve hiçbir özelliği olmayan bir gençlik dizisi. Netflix’in en düşük profilli dizileri arasında yerini şimdiden aldığını düşünüyorum. Boş zamanınız varsa ve seviyeli bir kurgu ya da kaliteli bir senaryo gibi bir beklentiniz yoksa bu diziyi tavsiye edebilirim. Ancak Aşk 101’in çok eğlenceli bir gençlik dizisi olan Daybreak ya da Sex Education gibi kaliteli dizilerin yanında çok silik ve seviyesiz bir dizi olduğunu söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir