Snowpiercer -Her Hafta Yeni Bir Bölüm

Snowpiercer’ın ilk iki bölümü Netflix’te yayınlandı. Dizi Güney Koreli yönetmen Bong Joon Ho’nun 2013 yılında yayınlanan aynı isimli filminin dizi versiyonu. Ancak bu kez yapımcı koltuğunda Graeme Manson ve Josh Friedman bulunuyor. Yapım dünya yüzeninin tamamen donmuş, çorak bir toprak haline geldikten tam yedi yıl sonrasında geçiyor. İnsanlığın son kalıntıları dünyayı çevreleyen ve sürekli hareket halinde bulunan bir trenin içerisinde yaşıyorlar. Her zaman olduğu gibi insanlık sosyal adaletsizliği ve hayatta kalabilmek için çeşitli politik oyunları bu trenin içerisine bile çekmeyi başarmıştır(!).

Dünyanın donmuş bir çorak toprak haline gelmesinden yedi yıl sonra, insanlığın kalıntıları, dünyayı çevreleyen, sınıf savaşının, sosyal adaletsizliğin ve hayatta kalma politikalarının oynadığı sürekli hareket eden bir trende yaşıyor.

İzleyici Görüşleri

Gerçekten bir snowpiercer şovuna ihtiyacımız var mıydı, bir tren yolculuğu gerçekten ne kadar ileri gidebilir? Şu ana kadar senaryo çok inandırıcı görünmüyor. Bu bir TNT şovu, korkunç sinematografi ve kurgu gibi. İlk bölümden sonra karakterleri gerçekten benimseyemiyoruz. Orijinal filmden daha iyi hiçbir şey yokmuş gibi görünüyor. (HeirOfDorne)

Yapımcılar orijinal filmi izlediler mi? Karakterler çok ölü ve çok kötü… Birden çok eşe sahip çiftler ve uyuşturucularla alem yapılan bir araba var. Zengin insanlar mümkün olduğunca iğrenç hale getiriliyor.  Fakir insanlar görünüşte işe yaramaz ama bir nedenden dolayı onları öldürmüyorlar. Küresel ısınmayı durduramadılar, ancak bir şekilde sürekli kar yağdığında dünya çapında durdurulamaz bir tren yapmayı başardılar… İnandırıcı mı? (centuryerror)

Herhangi bir dizinin ilk bölümünde onu izlemeye devam etmenizin nedeni olmalı. Buna kanca denir. Bu gösteri beni sarmadı. “Heyecan verici” bulduğum bir sahneyi bile bulamadım. Bu gösterinin belirli bir kitleye hitap etmek için geliştirildiğine inanıyorum. Bu ben değilim. Size iyi şanslar. (mnjonman)

Orijinal adı: Snowpiercer

Tür: Aksiyon, drama, bilim-kurgu

Bölüm sayısı: 20 (1. sezon)

Süre: 60 dakika (ortalama)

IMDB puanı: 6,1

Ülke: Amerika

Yayın tarihi: 2020- (devam ediyor)

Yapımcılar: Graeme Manson, Josh Friedman

Oyuncular: Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Sheila Vand, Alison Wright

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.