SONS OF ANARCHY / İnceleme / Eleştiri

Bu yazımda Sons of Anarchy hakkında konuşacağım. Ben, içinde motora değil Harley-Davidson markası adı altında yatan kültüre sempatisi olan herkesin izlemesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum.Dizi total de 7 sezondan oluşuyor ve her sezon 13 bölüm. Yeni bir dizi arıyorsanız başlayın derim. Yapımcı Kurt Sutter ise gerçekte tam da bizim bildiğimiz motorcu tiplerden.Ayrıca artı bir bilgi kendisini dizide Otto karakteri ile bulabilirsiniz.

Asıl karakterimiz Jack Teller yani Charlie Hunnam. Klübün kurucusu John Teller’ın oğlu. John daha Jax çok küçükken motorunun üzerinde bir kaza geçiriyor. Ve bazı klüp üyeleri yasadışı olan herşeye karşı olan klübü kandan ve uyuşturucudan uzak tutmaya çalışan John’a uyuz olan Clay’in yaptığını düşünüyor. Zaten John’un ölümünden sonra karısı Gemma (bu durumda anladıysanız Jack’in annesi oluyor) 5 dakika beklemiyor ve işi Clay ile pişiriyor. Clay bir nevi Jack’in üvey babası konumunda oluyor. Klüp ise anında İrlanda mafyası IRA’dan silah alış verişine başlamış oluyor bile.Yani sizde anlamışsınızdır ki olayın içinde kötü bir koku var ama zamanla unutuluyor ve gelen paradan da herkescikler mutlu mesut yaşıyor. Kimsenin bir şikayeti yok.

Bir gün Jack garajda sanırım orada diye hatırlıyorum. Taslak halinde bir kitap buluyor ve kitabın yazarı ise babası Jhon Teller. Jax kitabı okumaya başlayınca bugün kulübün peşini bırakmayan Meksikalı motosiklet grubu Mayans dan tutun kulübün kanını bir sülük gibi emen ATF ajanlarına kadar her şeyin çözümünü bulmuş. Zaten dizi de tam anlamıyla burada başlıyor.Sonrasında olaylar olaylar. Jack kulübün aslında temiz adam akıllı uyuşturucudan uzak olduğunu öğrenince elinde babasından kalma anı defterleri ile kulübü yeniden eski haline döndürmek için bir çabaya girer. Aslında tüm olay bu kadar ama sorun şu ki bu o kadar kolay olmayacaktır bir taraftan eski sevgili Tara ile olan ilişkisi bir taraftan ihanetler ve kapalı kapılar ardında olan anlaşmalar işleri o kadar zorlayacaktır ki dizi 7 sezon sürüyor zaten.

FRAGMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir