Fİ DİZİSİ İNCELEMESİ(NETFLİX)| KONUSU

Türkiye’nin ilk internet dizilerinden biri olan Fi, geçtiğimiz Cuma günü 2. sezon 10. bölümle final yaptı. Birçok anlamda ilkleri yaşatarak bu alanda yeni gelecek dizilere ön ayak olan Fi‘nin final bölümü nefes kesti.

yağmurlu ve puslu bir galata sabahı ile açılıyor dizi

kim bilir kaç tane daha aşk faciasına tanıklık etmiş galata kulesi, bu sabah bir yenisine daha tanıklık edecek olmanın kalenderliğiyle yükseliyor yine.

şu soruyu aslında can’la birlikte hepimizin kendisine sorması gerekiyor:“ölüm bizi bulduğunda, yaptıklarımız için mi pişman olacağız; yoksa yapmadıklarımız için mi?”

kariyerini yaptın, peki hiç aşkının peşinden koştun mu? yoksa bugün içinde ukde kalacak şekilde gitmesine izin mi verdin? ya da kendini eşine çocuklarına adadın da, senin de bir hayatın olduğunu unuttun mu? sevdiğin işi mi yaptın? hakkını aramayı bildin mi; yoksa hep sessiz mi kaldın? bu ve bunun gibi binlerce soru…

belki de sorun şu ki, yaşamımızın sonu gelene kadar asla hangi hareketimizden pişman ya da emin olmamız gerektiğini hiçbir zaman tam olarak bilemeyecek olmamız.  ne olursa olsun eninde sonunda da hepimiz pişman öleceğiz. çünkü insanoğlu ne aynı anda herşeye sahip olabilir ne de sahip olduklarıyla tatmin.

dizi can’ın, duru’yu bahçede dans ederken, sevgilisiyle pencerenin önünde oynaşırken gizli gizli seyretmesiyle başlamıştı

şimdi de duru eski sevgilisinin yanında düşünceli düşünceli pencereden dışarı bakarken, can’ın komşu evin çatısında pusuya yatmış o’nu gizli gizli gözlerken nihayete eriyor. bazı hikayeler hep başladıkları noktaya geri dönmeye, orada bitmeye mahkum.

herkesin kendi hayatının sırrını çözüp, kendisine bembeyaz bir sayfa açabilmesi dileğiyle.

FRAGMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir