Sputnik (2019) – Uzaylılar Aramızda (mı?)

 

Soğuk Savaş’ın zirvesi yaşanırken bir Sovyet uzay aracı bir görev sırasında henüz uzaydayken bir sorunla karşılaşırlar ve yere inmek zorunda kalırlar. Mekikten geriye sadece bir kişi sağ kurtulmuştur. Ancak bu kişide yolunda olmayan bir şeyler olduğu anlaşılır. Komuta merkezine gelen bir psikolog sağ kalan astronotun zihinsel durumunu değerlendirmeye başlayınca onda ters bir şeyler olduğunu fark eder. Uzaya iki gitmiştir ama geriye birisi cansız olmak üzere toplamda üç “kişi” dönmüştür.

Orijinal adı: Sputnik

Tür: Korku, bilim-kurgu

Süre: 1 saat 53 dakika

IMDB puanı: 6,0

Ülke: Rusya

Yayın tarihi: 15 Nisan 2020 (Amerika)

Yapımcı: Egor Abramenko

Yazarlar: Oleg Malovichko, Andrei Zolotarev

Oyuncular: Oksana Akinshina, Fedor Bondarchuk, Pyotr Fyodorov, Anna Nazarova

 

Sputnik film incelemesini 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

1 Yorum Yapıldı. “Sputnik (2019) – Uzaylılar Aramızda (mı?)

  1. Filmin sonundaki “tekerlekli sandalye’deki çocuk” meselesini çözüme kavuşturduğunuz için teşekkürler. Filmi izledikten sonra “Artık Tanya var” cümlesi ile başlayan kısım kafa karıştırıcıydı. Ama sitedeki çözümleme ile biraz daha kafama yattı. Yine de filmin iyi kotarılmış olduğunu düşünmüyorum.

    Ayrıca “Uzaylılar aramızda mı?” yanlış bir yönlendirme olmuş. Filmin temasında böyle bir şey geçmiyor, sadece bir kişi için geçerli bir hikaye var. Eğer, mesela filmin konusu “The forgotten (2004)” (https://www.imdb.com/title/tt0356618/) ile paralel olsaydı belki böyle bir başlık daha uygun olabilirdi diye düşünüyorum.

    Emekleriniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir