Toy Story 4 Konusu – Yapım Ekibi ve Oyuncuları – Analiz

Toy Story 4 Konusu

Oyuncak Hikayesi 4, kaşıktan yapılma bir oyuncak olan Forky’nin atıldığı macerayı konu ediyor. Bir geri dönüşüm projesi ile yaratılan Forky, oyuncak olduğunu asla kabul etmez. Tek kullanımlık bir kaşıktan yapılma bir oyuncak olsa da o oyuncak olmadığı konusunda ısrarcıdır. Kendisini Bonnie’nin odasına ait hissetmeyen Forky, dünyadaki amacının ne olduğunu düşünmeye başlar. Kendisini oyuncaklardan biri olarak görmediği için Bonnie’nin yanında kalmak zorunda hissetmeyen Forky, dünyadaki amacını kaşık olarak yerine getirmeye karar verir. Ancak onun oyuncak olarak üstesinden gelmesi gereken bambaşka bir görevi vardır.

Toy Story 4 Yapım Ekibi ve Oyuncuları

Pixar Animasyon Stüdyosu’nun dünyanın ilk bilgisayar animasyonu “Oyuncak Hikayesi” filminden yaklaşık 20 yıl sonra “Oyuncak Hkayesi 4” ile birlikte izleyiciler,  Disney Pixar’ın bu çok sevilen, ikonik karakterleriyle tekrar buluşuyor.
“Oyuncak Hikayesi” ve “Oyuncak Hikayesi 2” filmlerinin yönetmeni John Lassater; Woody, Buzz Işıkyılı ve diğer tüm oyuncakların hayatlarındaki yeni bir sayfayı açan filmin yönetmen koltuğunda oturuyor. Filmin senaryosu, üç Oyuncak Hikayesi filminin de yazarları olan Lasseter, Andrew Stanton, Pete Docter ve  Lee Unkrich tarafından yazılıyor.

Toy Story 4 İnceleme – Analiz

Hayatta en çok sinirimi bozan şeylerden bir taneside animasyonların çocuklar için denmesi. Bu insanlar neden bu kadar inatçı ve genellemeci bilmiyorum. Çoğu animasyon herkese hitap etmeye çalışan gişe filmlerinden daha büyük bir olgunlukla çekiliyor. Biraz önce bahsettiğim insanları yaşam sürem içindede anlayabileceğimi sanmıyorum ancak hayatta herkesin risk alması gerektiği ve kendilerine yarattığı o rahat ortamın dışına çıkmalarını önerebilirim. Açıkcası Toy Story’nin gelmiş geçmiş en iyi serilerden biri olduğunu düşünüyorum. 1995 yılında çıkan ilk film hem animasyonlara öncü oldu hemde karakterleri ve hikayesi ile inanılmaz bir filmdi eminim bugün ne yaparsanız yapan ilk 3 toy story’i izlemenin verdiği zevki  hiçbir şeyden alamazsınız. Toy Story 3 finalinde bizi ağlatarak sonra ermişti ancak sonrasında 4’ü açıkladılar. Peki film nasıldı? harikaydı diyebilirim. Öylesine bir devam filmi çekmemişler, söylemek istedikleri bir şey olduğu için bu filmi çekmişler zaten seride 24 yılda 4 film ancak gelebildi. Filmlerin kaliteli olması için ne kadar uğraştıkları süreden apaçık bir şekilde belli oluyor. Toy Story filmlerini izlemek bana ailem ile birlikte olmak gibi geliyor. Avengers’tada hikayenin ve karakterlerin gidişatını çok seviyorum ama bence Toy Story her yönden daha iyi bir seri. Filmlerin zaman ve sevgi üzerine anlattıkları şey harikulade.

Toy Story 4 Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.