2021’de Çıkıcak Filmler !

2021’de çıkıcak filmeri siz okuyucularımız için yazıp derledim. İyi okumalar. En Yeni Filmler’e de göz atmak isterseniz linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Black Widow – 2020

1 Mayıs 2020’de marvel hayranları ile buluşmaya hazırlanan (Kara Dul) Black Widow, Shild ajanı Natasha Romanov’un orijin hikayesine odaklanıyor. Avengers kahramanları arasında, farklı bir yere sahip Black Widow için bir solo hikaye filmi, yıllardır planlanmaktaydı.  Ama bunun nasıl olacağı konusu, End Game’in final senaryosu ile belli oldu.  Son filmde,Sonsuzluk taşlarını ararken ölen Black Widow’un  yeniden dirilmesi gibi bir şey söz konusu olmadığından,  Daha çok Natasha’yı soğuk kanlı bir katile dönüştüren şeyin neler olduğunu ele alan bir film izleyeceğiz.

Yönetmenliğini Cate Shorlandın yapacağı, filmin oyuncu kadrosunda Florence Pugh, David Harbour gibi isimler yer alıyor.

Thor – Love And Thunder – 2021

Başrolünde Natalie Portman’ın olacağı yeni thor filmi önümüzdeki yıl izleyici ile buluşacak.   Filmde Mighty Thor karakterine hayat veren Portman’a, yine serinin diğer filmlerinden tanıdığımız,  Chris Hemworth eşlik edecek. Dişi Thor’un neler yapabileceğini merakla bekliyor olacağız.

Marvel hayranlarını heyecanlandıran filmin, Ara hat filmi olması ve  Jason Aaron’un aynı isimli çizgi romanından esinlenilmesi, yeni filmlerin yolda olduğunun habercisi, Muhtemelen End Game’de olduğu gibi bu filmler,  başka bir anahikayeye bağlanacak.

Eternals – 2020

Yılın en beklenen Marvel Filmlerinden biri olan Eternals  kelimenin tam anlamıyla yıldızlar geçidi olacak, Angeline Jolie, Salma Hayek, Don Lee ve Game of Thrones’tan yakinen tanıdığımız Kit Harington bu isimlerden bir kaçı.

Bilmeyenler için, Eternals seviyesinde ki mutantlar Marvel Evrenindeki en kadim varlıklardan ve oldukça güçlüler,  Bunlara örnek olarak Thanos ve Galaksi Koruyucularından Star Lordun babası Ego  gösterilebilir.

Jack Kirby’nin çizgi romanlarına dayandırılan filmde, Deviantslar ve Eternaller arasında ki bu destansı savaşın yönetmeni Chole Zhao olacak.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 2020

MCU’nun ara sıra değişik şeyler denediği filmlerden biriside Dr. Strange’in yeni filmi olacak, her filmde görmeye alışkın olduğumuz şen şakrak, espirili karakterler yerine, gerilimi arttırılmış, tür olarak korkuya yakın bir film bizleri bekliyor.  Multiverse terimi ile ilk kez tanışacağımız filmde Benedict  Cumberbatch’in yanı sıra, Solo filminin çıkmasını iple çektiğimiz Scarlet Witch karakterini canlandıran  Elisabeth Olsen’da  olacak.

Serinin diğer filmlerinide yöneten Scott Derickson bu filmde de kamera ardından bizleri selamlıyor. Ana hikayeye bağlanacak senaryonun yazarı ise Jade Barlett oldu.

Sessiz Bir Yer 2

Sessiz Bir Yer 2, yönetmenliğini John Krasinski’nin üstlendiği 2018 yapımı korku filmi Sessiz Bir Yer’in devam halkası. Başrollerinde yönetmenin yanı sıra Emily Blunt, Noah Jupe ve Millicent Simmonds’ın yer aldığı ilk filmde, güvenlikleri için seslerinden vazgeçen bir ailenin hikayesi konu ediliyordu. Filminin devam halkasında ise, ilk filmde yaşanan saldırıdan kurtulmayı başaran kişilerin hayatlarının konu edilmesi bekleniyor.

Hızlı ve Öfkeli 9

Dominic Toretto’nun artık tek önceliği oğlu Brian’ı korumaktır. Oğlu ve Letty ile birlikte sakin bir yaşam süren Toretto, istese de geçmişinden kurtulamaz. Bu kez geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalan Toretto, siber suçlu Cipher ile birlikte çalışan kardeşi Jakob’a karşı savaşmak zorunda kalır. Serinin 9. filmi olan Fast and Furious 9’ın oyuncu kadrosunda Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Lucas Black, Tyrese Gibson, Lex Elle ve John Cena gibi birçok isim yer alıyor.

Crood’lar 2: Yeni Bir Çağ

Croods filminin devam halkası olan yapımda, Crood ve Betterman aileleri arasındaki mücadeleye odaklanılıyor. Tarhi öncesi döneme ait olan Betterman ailesi, Crood’lardan daha iyi olduklarını kanıtlamak için mücadeye girişir. Yönetmen koltuğunda Joel Crawford’ın oturduğu filmin seslendirme kadrosunda Nicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds, Peter Dinklage gibi isimler yer alıyor.

Tam Kafadan Karavana

Mali sorunlarla başı dertte olan Şenol Başkan, kentsel dönüşüm nedeniyle espor kulübünü ve internet kafesini kaybeder. Yaşananları oyuncularına çaktırmak istemeyen Şenol Başkan, geçen yılki büyük turnuvayı kazanan Zula’nın mobil versiyonunun çıkmasından yola çıkarak bir karavan alır ve takımına “mobil oyun konseptine” geçtiklerini söyler. Mahallelerinde bulunan top sahasına çektiği karavanı kulübün yeni merkezi olarak açıklayan Şenol Başkan, takımını da antremanları burada yaptırmaya zorlar. Turnuvaya hazırlanması için kamp yapması gereken takım, karavanda gereken ortamı sağlayamayınca dağılma aşamasına gelir. Şenol Başkan, takımını dağılmaktan kurtarmak için vakit kaybetmeden harekete geçmek zorundadır.

Gerçek Kahraman

Gerçek Kahraman, açık dünya oıyunu olan Free City’de bir arka plan karakteri olduğunu keşfeden bir banka memurunun sıradışı hikayesini konu ediyor. Bilmediği bir dünyanın içinde bulunan genç adam, hayatta kalabilmek için neler yapabileceğini öğrenmek zorundadır.

Hashtag

Hashtag, film çekimi için ıssız bir yere giden 6 sosyal medya fenomeninin başlarına gelenleri konu ediyor. Altı influencer, gizemli bir yönetmenden beklenmedik bir teklif alır. Yönetmen onlardan yeni çekeceği korku filminde rol almalarını ister. İnfluencerlar, türü yeniden tanımlayacak olan korku filminde oynamayı kabul edince vakit kaybetmeden çekimlerin gerçekleşeceği yere gider. Onların gittikeri yer, medeniyetten uzakta bulunun bir dağ evidir. Film çekimi için geldikleri bu yerde fenomenleri kötü bir sürpriz beklemektedir. İnfluencerlar kendilerini geçmiş günahlarının bedelini öderken bulur.

Avatar 2

Avatar serisinin 2009 yılında küresel bir fenomen haline gelen devam halkası; bu defa James Cameron’un yaratmış olduğu öykü evreninin hem kökenlerine iniyor hem de sınırlarını genişletmeyi hedefliyor. Filmin başrolleriniyse, ilk filmden aşina olduğumuz Zoe Saldana, Sigourney Weaver ve Sam Worthington üstleniyor.

Aquaman 2

Aquaman’in 2. devam filmi olan yapımın başrolünü ilk filmde olduğu gibi Jason Momoa üstleniyor. Filmin kadrosunda ayrıca Amber Heard, Yayha Abdul-Mateen gibi isimler yer alıyor.

Canavar Avcısı

Monster Hunter, Artemis adlı bir Birleşmiş Milletler askeri takımının kadın liderine odaklanıyor. Karakter günün birinde bir portaldan geçerek farklı bir gerçekliğe geliyor. Geldiği bu evrenin, canavarların istilası altında olan, tehlikeli bir gezegen olduğunu fark eden kadın, orada, görevi bu yaratıkları ortadan kaldırmak olan cesur Hunter’la tanışıyor. İkisi, canavarların portaldan geçerek gezegenimize saldırmalarını önlemek için güçlerini birleştiriyor ve bütün insanlığın kaderini belirleyecek olan bir mücadele başlıyor.

Hep Yek 4: Altan Bela Okuma

Hep Yek filminin dördüncü devam halkası olan “Hep Yek 4: Altan Bela Okuma”, beladan uzak duramayan Altan ile Gürkan’ın maceralarını konu ediyor.

Patron Bebek 2: Aile Şirketi

Artık birer yetişkin olan Tim ve kardeşi Ted, zamanla birbirlerinden uzaklaşmıştır. Farklı yönlere savrulan iki kardeşten Tim evlenmiş ve bir çocuk babası olmuştur. Ted ise koruma fonu CEO’sudur. Süper anne Carol, süper zeki kızları Tabitha ve süper şirin yeğenleri bebek Tina ile birlikte banliyöde yaşayan Tim, hayatından oldukça memnundur. Amcası Ted’i örnek alan, onun yolundan gitmek isteyen Tabitha, gittiği Prestijli İleri Çocukluk Dönemi Acorn Merkezi’nde sınıf birincisidir. Ancak Tim kızının çok çalışmasından pek de memnun etmez çünkü çocukluğunu kaçırdığunu düşünür. Bu sırada bebek Tina, Tabitha’nın gittiği okulun ve kurucusu olan Dr. Armstrong’un karanlık sırları olduğunu öğrenir. Tina’nın bu sırları ortaya çıkarmak üzere BabyCorp için gizli bir görevde olduğunu açıklamasıyla Tim ve Ted yeniden bir araya gelmek zorunda kalır.

Dune: Çöl Gezegeni

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Frank Herbert’in 1965 yılında yazdığı “Dune” romanının televizyon ve beyaz perde haklarını satın alan Legendary Entertainment yapımı yeniden uyaramanın yönetmen koltuğunda Arrival, Sicario ve Blade Runner 2049 ile son yıllara damgasını vuran Oscar adayı yönetmen Denis Villeneuve oturuyor. Eric Roth’un senaryosunu üstleneceği filmin yapımcılığını ise Thomas Tull, Mary Parent ve Cale Boyter yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.