Atiye Dizi Finali Çözümü ve 2. Sezon Teorileri

Bu yazıda Atiye’nin beyin yakıcı finaline değinelim ve finalde neler yaşandığını anlamaya çalışalım. Aynı zamanda II. sezonda bizleri nelerin beklediğini konuşalım.

Atiye Zamanda Bir Resetleme Gerçekleştirdi

Erhan antik çağlarda Sirius yıldızının gökyüzüyle yeryüzünü birleştiren bir kapı olduğuna inanıldığını anlatıyor. Bunu her iki dünyayı birleştiren bir kapı olarak da düşünebiliriz; özellikle finalde gördüklerimizden sonra. Yeryüzünde Nemrut’ta bu yıldızın izdüşümü sayılan bir yer bulunuyor. Nemrut kralı mezarını bu kutsal kapıdan geçebilmek için buraya yaptırmış. Atiye’nin gördüğü mezarlar muhtemelen Erhan’ın bahsettiği mezarlardı.

Bu kapıyı karanlık tarafın aradığını da biliyoruz ancak onun yerini bilmiyorlar. Hatta onlar bu kapıyı sadece Atiye’nin açabileceğini de biliyorlar. Diğer taraftan Erhan’ın babası da bu kapıdan bahsediyor yazdığı mektupta. Evet, Atiye’nin Cansu’yu gördüğü bu yer aslında bir kapıydı. Burayı yani Atiye’nin Cansu’yu bulduğu yeri bu gizemli kişi “Her şeyin doğduğu yer” olarak nitelemişti. Bilindiği üzere reenkarnasyon’da ruhlar yeni bedenleri için bir yerde beklerler. Atiye kardeşinin beklemekte olan ruhuyla buluştu. Onun iyi olduğunu öğrendi ancak Atiye onu hayata geri getirmek istiyordu. İşte burada onun istediğini yapabilme gücü devreye girdi. İsteği gerçek oldu ve Cansu hayata dönüş yaptı.

Ancak bu olay gerçekleşirken Göbeklitepe’deki kazı alanının tamamen silindiği görülüyor. Cansu kendi adının Elif olduğunu söylüyor ve Atiye’yi tanımıyor. Hatırlarsanız Erhan kız kardeşinin adının Elif olduğunu söylemişti. Cansu ismini ona Atiye’nin babası vermişti. Tüm bunları toparlarsak finalde yaşananları şöyle özetleyebiliriz.

Yazının devamını 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

1 Yorum Yapıldı. “Atiye Dizi Finali Çözümü ve 2. Sezon Teorileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir