Baby Dizi Konusu | İnceleme | Oyuncuları

Baby dizisi Netflix, kaç sezon? hangi dilde? Baby dizisi 1. Sezon yorumu, Baby dizisi incelemesi, Baby hangi ülkenin dizisi, Baby dizisi devam edecek mi? Kaç bölüm, şarkıları,oyuncuları, karakterleri gibi aramalarınıza filmanalizi.com’dan ulaşabilirsiniz.

Baby dizisi 1. Sezon incelemesi

Baby dizisi, Netflix’in orjinal içeriklerinden biri. İtalyanca olan ve İtalya’da liseli kızların atıldıkları maceraları ele alan dizi, hikaye anlamında derin bir konuya sahip olmasa da günümüzdeki sosyal medya çılgınlığı ve insanların özellikle de genç insanların hayatlarını nasıl etkilediğine dair çarpıcı örnekler veriyor. Elbette İtalya’da yaşanan liseli hayatına Türkiye’den bakınca çok uç ve bir o kadar da karmaşık olarak görsek de aslında Avrupa toplumundaki dinamikleri görmek bakımından da öne çıkan bir içerik olarak göze çarpıyor Baby. Dizinin konusu dışında dikkat çeken bir diğer özelliği ise dizi müziklerinin çok iyi seçilmiş olması. Dizinin hikayesinin ise gerçeğe dayandığı gerçeğini de bir kenara koymamak gerek tabi.

Baby dizisi konusu

Baby dizisinde, lise öğrenimini sürdüren Ludovica ve Chiara adlı iki kızın nasıl arkadaş olduğunu ve arkadaş olduktan sonraki süreçte birbirlerini farklı ruhları ile nerelere götürdüklerine şahit oluyoruz. İlk sezonda iki liseli genç kızın, çevresindeki olup bitenlerden mutsuz ve bunun için olanları hiç yokmuş gibi bir kenara atarak özgürlük hayalinin peşine düşüşünü izliyoruz. Ancak Roma gibi Dünya  metropolünde genç kızların tecrübesizliğinden yararlanmak isteyen kötülerin, olduğu gerçeği de bir anda karakterlerimizin karşısına çıkıveriyor. Ama o da ne! Karakterlerimiz bu kötülükleri bir eğlence olarak görüp tehlikeli oyunlar oynamaya başlıyorlar. Hem okul hem de gece hayatı ekseninde giden karmaşık hayatları hem ruhlarını daha da boğarken, bir yandan da özgürlük tadını aldıkları için müptela oluyorlar. Ludovica’nın aile konusunda problemli oluşu, Chiara’nın ise düzenli ve yerli yerinde ailesinin davranışlarından sıkılır tavrı, bu ikilinin birbirlerinde eksik olan şeyleri tamamlamasını sağlıyor diyebiliriz. Chiara’nın Damiano ile olan ilişkisi inişli çıkışlı ve saçma bir hal alsa da Damiano’nun baskın karakteri gittiği her yerde taşları yerinden oynatıyor.

FRAGMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.