BOJACK HORSEMAN DİZİSİNİN KONUSU | MASAYA YATIRIYORUZ

Bojack Horseman dizisi 2014 yılında Netlifxte gösterime giren 6 sezondan oluşan; Yetişkin Animasyonu, Animasyon durum komedisi, Trajikomedi, Kara Mizah, Absürt komedi, Komedi-drama, Hiciv gibi kategorileri bulunduran bir dizidir.

Konusu:

Ünlü oyuncu olan Bojack Horseman’ın ünlü bir oyuncu olmasını sağlayan Horsin Around 1987 yılında ABC kanalında yayın hayatına başlayan ve 9 sezon süren dizinin getirdiği para, popülerlik ile hayvan/insan ilişkilerini detaylı incelettiriyor. Dizide evcil hayvan bulunmuyor çünkü karakterler zaten hali hazırda evcil hayvan. Bojack Horseman bir at, Bojack Horsemanın yakın arkadaşı olan yine bir oyuncu olan Peanut Butter bir labrador cinsi köpek, gibi örnekler bulunmakta. Ama herkes hayvan değil örnek olarak Horseman’ın yakın ev arkadaşı Todd bir insan. Horseman umursamaz paraya artık hiç önem vermeyen, alkolik , izleyenin kendisiyle bağdaştıracağı türden bir karakter. Peanut Butter ise Horsin Around dizinin başrölü köpek olan bir yeni bir dizi çekmekte. Dizinin başlarında Hollywood’da yaşayan  bu karakterlerimiz Hollywood’da bulunan D harfini bir şekilde çalarak(spoiler bulunmaması için açıklamıyorum)  şehrin adı HollyWoo olarak değiştiriliyor. Dizinin ilerleyen kısımlarındaysa değişmiyor. Başrollerimiz: Bojack Horseman, MR. Peanut Butter, Todd Chavev, Diane Nyugen, Princess Carolyn’dir.

Gelin Karakterlerimizin kim olduğunu ve kimlerin seslendirdiğine bakalım:

Bojack Horseman: Will Arnet Canlandırıyor ve karakterle özdeşleşen bir sesi olduğu için karakterle özdeşleşmek hiç zor olmuyor.

Diane Nyugen:  Alison Brie seslendiriyor, Diane ise dizide gayet alımlı ve hoş bir karakter ve feminist.

 

Todd Chavez: Evsiz bir genç olan Todd Chavez’i Breaking Bad’de oyuncu olan Aaron Paul canlandırıyor. Gayet eğlenceli bir karakter.

 

Princess Carolyn: Kedi olan Carolyn, Horseman’ın menajeri. Sürekli Horseman’ın saçmalıklarıyla uğraşmakta onun batırdığı işlerin haricinde iş bulmakta ve iş hırsı fazlaca bulunan bir karakterdir. Amy Sedaris seslendirmesine yapmaktadır.

Mr. PeanutButter: Labrador cinsi köpek olan PeanutButter Horseman’ın yakın arkadaşı ve dizinin başında sıkıntılı bir ilişkileri oluyor

 

FRAGMAN

 

 

 

 

freecellphonedirectory.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir